Dienas ziņas

Tauta kopā dzied līdz rīta gaismai

Dienas ziņas

Labākie orientieristi sacenšas par vietu PČ

Liliju krāšņums izstādē Aizputē

Aizputes agronomes dārzā 50 šķirņu liliju ziedi

Aizputes pusē jau 15 gadus ar liliju audzēšanu nodarbojas skolotāja un diplomēta agronome Inguna Vālodze. Viņas dārzā šovasar uzziedēs vairāk nekā 50 šķirņu karaliskie ziedi. Lai ziedu krāšņumu varētu redzēt plašāka sabiedrība, jau trešo gadu Aizputē tiek rīkota liliju izstāde.

Šobrīd Aizputes novada Tūrisma informācijas un mūžizglītības centrā apskatāmas 20 dažādu šķirņu lilijas, taču to klāsts nākamo divu nedēļu laikā tiks papildināts, stāsta liliju audzētāja Inguna Vālodze. Tas tāpēc, ka to uzziedēšanas laiks ir no jūlija līdz pat augustam. Izsmaržot, apbrīnot vai uzzināt ko vairāk par šo cēlo dārza ziedu audzēšanu ik dienu ierodas desmitiem interesentu.

“Visvairāk nāk cilvēki, lai paskatītos uz liliju daudzveidību, jo vienkopus tā nekur nevar redzēt. Vienam dārzā tāda vai citāda, bet šeit visas kopā,” stāsta liliju audzētāja Inguna Vālodze.

Liliju audzēšanu Inguna aizsākusi pirms 15 gadiem. Toreiz tās bijušas vien pāris šķirnes nelielā dobē savam priekam. Šobrīd viņas dārzā krāšņojas vairāk nekā 50 liliju šķirņu, kas kopumā varētu būt ap 14 000 stādu. Saimniecībā audzētie ziedi un sīpoli pieprasīti Aizputē un Liepājā. Lai izaugtu greznie ziedu zvani, nepieciešama ravēšana un laistīšana.

Šajos darbos palīdzot visa ģimene, arī septiņgadīgie dvīņi Kristers un Sandris, stāsta Inguna. Liela nozīme ir laikapstākļiem, jo lilijām nepatīk ne lietus, ne arī sausums, kāds tas ir šovasar. “Visu lauku apliet nevaru, jo tas ir nedaudz par lielu - 14 000 sīpolu, līdz ar to jaunās stādītās ir ļoti īsas un arī ziedpumpuri ir mazāki,” bilst Vālodze.

Katrs rīts Ingunai iesākas ar sava plašā liliju dārza apgaitu, jo ziedi plaukstot naktī, dāvājot pārsteigumu audzētājai. Arī šovasar šādu mirkļu netrūkstot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti