Sadaļas Sadaļas

Aizliedz peldēties Daugavā pie Rumbulas un Skultes peldvietā «Vārzas»

Pēc 2. un 3. augustā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm noteikts aizliegums peldēties Daugavas peldvietā „Rumbula” un Limbažu novada Skultes peldvietā “Vārzas”, informēja Veselības inspekcija.

Neiesaka peldēties Jelgavā, Lielupes kreisā krasta peldvietā “Pasta salas peldvieta”, kur konstatēts augsts mikrobioloģiskais piesārņojums un ūdens kvalitāte neatbilst prasībām. Pārējās oficiālajās peldvietās peldēties atļauts.

Veselības inspekcija uzskata, ka joprojām pastāv potenciāls zilaļģu savairošanās risks. Lai gan oficiālajās peldvietās tās šobrīd nav konstatētas, tomēr tās var savairoties, ja ilgstoši pieturēsies sauss un silts laiks. Tāpēc, izvēloties peldvietu, vizuāli jānovērtē, vai nav redzamas zilaļģu savairošanās pazīmes.

Pastiprinātas zilaļģu savairošanās gadījumā ūdens kļūst duļķains, izteikti zaļā vai arī dzeltenbrūnā krāsā. Ja aļģes sākušas atmirt, ūdens var pārklāties ar zilganzaļu plēvi un tam parādās neraksturīga smaka. Ja minētās pazīmes konstatētas plašā peldvietas akvatorijā, iedzīvotājiem nebūtu ieteicams šādā ūdenī peldēties un īpaši vajadzētu parūpēties, lai tajā nepeldētos bērni.

Zilaļģēm sadaloties, ūdenī var izdalīties toksīni, kuriem var būt ādu un gļotādu kairinoša iedarbība, kas izsauc dažādas alerģiskas reakcijas. Retāk peldēšanās šādā ūdenī, ja ūdens lielākā daudzumā nokļūst gremošanas sistēmā, var radīt saindēšanos, jo toksīniem piemīt arī hepatotoksiska un neirotoksiska iedarbība.

Inspekcija aicina iedzīvotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai vietējo pašvaldību tīmekļvietnēs, kā arī Veselības inspekcijas tīmekļvietnē, kurā regulāri tiek atjaunota informācija par peldvietu ūdens kvalitātes mērījumiem un dažādiem ierobežojumiem gan 57 oficiālajās peldvietās, gan neoficiālajās peldvietās, kur ūdens paraugu ņemšanu organizējušas vietējās pašvaldības.

Ūdens kvalitāti 57 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās Inspekcija pārbaudīs līdz 15. septembrim. Nākamās plānveida analīzes tiks veiktas 6.  un 7. septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt