Ainavu apvidus «Veclaicene» - Alūksnes augstienes apceļošanas pirmais posms

Tuvojoties Latvijas simtgadei, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) visus interesentus aicina apceļot aizsargājamo ainavu apvidu “Veclaicene”, ejot kājām, laivojot un braucot ar velosipēdiem pa šīs teritorijas robežu, tādējādi apzinot Latvijas unikālās dabas vērtības un skaistās ainavas.

Šis izzinoši aktīvais ceļojums Latvijas dabā plānots vairākos posmos. Pirmajā no tiem - 2017. gadā 11. martā - paredzēts pārgājiens gar Vaidavas upi, sākot ar tās izteku no Murata ezera līdz tiltam pār Vaidavu uz autoceļa Alūksne-Ziemeri-Veclaicene. Kopējais pārgājiena garums ir 15 kilometri (km) un kopā ar atpūtas brīžiem tas varētu ilgt līdz piecām stundām.

Pārgājienu vadīs DAP valsts vides inspektori, kas pārgājiena laikā interesentus iepazīstinās ar aizsargājamā ainavu apvida “Veclaicene” dabas vērtībām. Stāstīs par šādu dabas aizsargājamo teritoriju nepieciešamību, pieļaujamajām saudzējošajām saimniekošanas metodēm, lai saglabātu tūrismam un atpūtai unikālas Latvijas ainavas.

Veclaicenes apceļošana iecerēta divu  gadu garumā, jo kopējais šīs aizsargājamās dabas teritorijas robežas garums ir aptuveni 97 km. Apmēram 19 km ved pa Vaidavas upi, 18 km pa lielākiem vai mazākiem ceļiem, 47 km gar Igaunijas – Latvijas robežu, kas līkumo gar Pērļupīti, Līčupi, Peļļupīti un šķērso gan Sveķu purvu, gan Ilgāja, Smilšāja un Peļļu ezerus.

Veclaicenes apceļošanas maratona sākums un noslēgums plānots pie Vaidavas iztekas no Murata ezera. Katru gadu notiks vairāki pasākumi atkarībā no iespējām un laika apstākļiem, tostarp plānots arī divu dienu pārgājiens ar nakšņošanu teltīs. Detalizētāka informācija pirms katra pasākuma tiks publicēta tīmekļa vietnēs www.daba.gov.lv, www.visitaluksne.lv, www.apesnovads.lv un sociālajos tīklos.

Dalība pasākuma visos posmos ir bez maksas. Dalībnieki, kuri būs piedalījušies visos posmos un apceļojuši Veclaicenes robežu visā tās garumā, saņems pārsteiguma balvas.

Veclaicenes apceļošanas maratonu organizē Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Alūksnes  un Apes novada pašvaldību tūrisma informācijas centriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt