Aicina ziņot par melno stārķu ligzdām

Aicina ziņot par melno stārķu ligzdām. Lielāka daļa melno stārķu ligzdu ir apzinātas un tiek aizsargātas. Tomēr aizvien ir ligzdas, par kurām atbildīgie nezina.

Ornitologs, Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta vadošais pētnieks Māris Strazds skaidro, ka melnā stārķa ligzda ir viens no iemesliem, kā dēļ iespējams paglābt mežu no izciršanas. Turklāt esot cilvēki, kas mērķtiecīgi meklē melnā stārķa ligzdas, lai glabātu no izciršanas mežu savās sēņošanas vai medību vietās.

Pašlaik apdzīvotu melno stārķu ligzdu palicis tik maz, ka svarīga ir katra.

Šobrīd ligzdu skaits varētu būt krietni zem simt, lēš Strazds.

Ornitologs Māris StrazdsAnnija Petrova

  „Cilvēki jau ir ziņojuši. Jau šopavasar ir ziņojuši par ligzdām, kas ir vai nu tikko kā atrastas, vai vienkārši, ko viņi beidzot izdomā, ka vajadzētu paziņot. Dažos gadījumos ir izrādījies, ka šīs ligzdas jau ir zināmas, bet tā nav nekāda bēda. Bet ir arī tādas, kas ir pilnīgi jaunas. Tā ligzda var būt jauna tādā izpratnē, ka tā vienkārši mums nav bijusi zināma un līdz ar to nav aizsargāta, bet ir daži gadījumi, kad tā ir fiziski jauna,” stāsta ornitologs.

  Jo savlaicīgāk ligzdu kāds atrod un tai noteikta aizsardzība, jo lielākas izredzes, ka putns tajā vietā paliks dzīvot ilgi un arī sekmīgi.

  “Cilvēkiem ir tendence uzskatīt – es zināju ligzdu pirms diviem vai trim gadiem, tas jau ir šausmīgi sen, par to nav vērts runāt. Ir vērts runāt, man gribas teikt, vienalga par cik senām ligzdām, kaut vai no jūsu vecmāmiņu un vectētiņu jaunības dienām. Jo vecākā zināmā ligzda, kas joprojām ir dzīva un tikai tāpēc, ka tā ir savlaicīgi tikusi ņemta aizsardzībā un uzskaitē, ir vecāka par 50 gadiem,” atklāj Strazds.

  Saistītie raksti
  4 komentāri
  Anonīms lietotājs 23196
  5000€ un paradīšu 1nu no ligzdām kur atrodas! Un pēctam par 2tro! Ja Jums viņas ļoti vajag!
  Anita Groholska
  Nevajag bazties virsu putniem,nevajag apgredzenot,Peetnieki atradusies.Daba pati nolems,ka buut.Lien putniem virsu tie aksti,tramda ,nem rokas,un tad,brinas,ka izzud.Ir tikai janoskatas,jafoce,ne ka savadak.Putniem looti nepatik,ka vinus aiztiek,tapec jau nevairojas.Bet ne,grapstas.Jaredz cik,jaredz kur un ka aizlido.Par so visu vajadzetu likumu,kas aizliedz pat tuvoties ligzdosanas vietam,visiem.Izpetiet savas majas,gultas,bernus,ne dzivo faunu.Ir dabas likumi ko jums akstiem nesaprast.
  Anita Groholska
  ko ziedot ,..pirks jaunas ligzdas.?Pretigi.Tas ir dabigs process, un putni pasi ligdzas vij.Ja,negribi nodarboties ar labdaribu,tad to nedari,daris citi.Kauna nav prasit ziedojumus,lai tiktu piepilditas akstu kabatas.Jau talak nav kur .
  Andris Bargs
  Brīnišķīgs aicinājums, ziņot par ligzdām, ko vajadzētu darīt koku dastotājam pirms meža audzes izzāģēšanas. Viņš katru koku atzīmē, un būtu labi jāredz, kurā kokā dzīvo melnais stārķis. Bet koksnes bizness visu diktē pa savam. Godātie ornitologi, un citi zaļi domājošie......aicinu jūs aktīvāk iesaistīties pret mežu izzāģēšanu putnu ligzdošanas, un meža dzīvnieku dzimšanas periodā. Citādi jūs velti sēāt savos krēslos un tērējat jums iedalīto finansējumu. Nav atdeves no jūsu darba. Pirms brīvvalsts laika, bija mežā noteikts miera periods. Mežā bija klusums, tieši šajā perioda laikā.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti