Aicina uz Sēņu dienu Rāznas Nacionālajā parkā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Sestdien, 27.augustā, Dagdas novada Andrupenes pagastā norisināsies Sēņu diena. Pasākuma dalībnieki varēs doties sēņošanā kopā ar mikologu jeb sēņu speciālistu.

Interesenti varēs arī apmeklēt sēņu izstādi, uzklausīt mikologa stāstījumu par pazīstamām un neparastām sēnēm, uzdot sev interesējošus jautājumus vai dalīties ar sēņu ēdienu receptēm, kā arī piedalīties radošās un izzinošās aktivitātēs.

Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Regīna Indriķe uzsver, ka tā būs vienreizēja iespēja doties sēņot kopā ar sēņu pazinējiem, jo šajā dienā palīdzēs vairāki Mikologu biedrības dalībnieki. ''Tātad plkst. 10 pulcēsimies stāvlaukumā pie Andrupenes lauku sētas (Dagdas novada Andrupenes pagastā). Laikā līdz plkst. 12 paredzēta sēņošana kopā ar sēņu pētniekiem. No plkst. 13 līdz 15 Andrupenes lauku sētā būs apskatāma sēņu izstāde.

Tajā pašā laikā sēņu dienas dalībnieki, sēņotāji var nākt arī ar savām sēnēm un noskaidrot kādas sev nezināmas lietas, piemēram, sēnes nosaukumu un to, vai sēne ir ēdama. Savukārt laikā no plkst.14 līdz 15 pasākuma rīkotāji piedāvās izzinošas un izglītojošas aktivitātes par sēnēm, kur varēs vai nu iegūt jaunas zināšanas, vai nu nostiprināt jau esošās gan par aizsargājamām, gan indīgām, gan ēdamām sēnēm,” norišu secību klāsta Indriķe.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti