Aicina pārgājienā gar Līgatnes upi iepazīt dabas vērtības

Lai izzinātu mežainās Līgatnes upes skaistumu, dabas vērtības un līdz šim paveikto straujteču atbrīvošanā, piektdien ikviens dabas draugs varēs doties Dabas aizsardzības pārvaldes rīkotajā pārgājienā gar Līgatnes upi. Lai veicinātu taimiņu un strauta foreļu atjaunošanos un ierobežotu invazīvās sugas – Sosnovska latvāņa – izplatīšanos, Gaujas pietekās 15 upju posmos 95 kilometru garumā šovasar notiek upju straujteču atjaunošana

"Ikvienam ir priekšstats par upi, kurā varam laivot vai makšķerēt. Tomēr ne vienmēr mūsu vēlmes sakrīt ar upē nārstojošo zivju un to jaunās paaudzes attīstības vajadzībām," teic Biotopu apsaimniekošanas projekta vadītāja Inga Hoņavko. Viņa turpina:

"Aptuveni triju stundu pārgājienā eksperti skaidros un rādīs, kāda upe un tās plūdums ir piemērots taimiņu un foreļu spējai dabiski atjaunoties." 

Projekts Lorupē, Skaļupē, Līgatnē, Nurmižupītē, Vildogā, Vaivē, Lenčupē, Egļupē un vēl vairākās mazākās Gaujas pietekās noteicis vietas, kur straujteces jāatbrīvo no bebru dambjiem, upes tecējumu aizsprostojošiem kokiem, sanesumiem, kā arī no latvāņu audzēm uz upju sērēm un upju krastos.

Līgatnes upē redzamas vietas, kur straujteces jau atbrīvotas, un salīdzinājumam aplūkojamas arī tādas vietas, kur biotopu apsaimniekošanas darbi vēl jāpaveic.

Plānotie darbi tiks veikti ar rokām līdz septembra vidum, lai netraucētu intensīvo ceļotājzivju nārstošanu, kas raksturīga Gaujas pietekām.  

Dalība pārgājienā no Līgatnes ietekas Gaujā līdz Lejaslīgatnes centram jāpiesaka, zvanot pa tālruni 28607129. Tikšanās vieta tiks atklāta telefonsarunā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti