Aicina iesūtīt putnu attēlus fotokonkursam

Latvijas Dabas muzejs (LDM) izsludina pieteikšanos fotokonkursam „Mans putns 2020”, kas ir viena no gaidītākajām muzeja aktivitātēm, informēja tā pārstāve Polīna Šķiņķe. Sacensībā par labākajam putnu fotogrāfijām, kas uzņemtas Latvijā, aicināti iesaistīties fotogrāfi amatieri.

“Lai arī mūsu visu ikdienā notikušas izmaiņas, esam raduši risinājumu konkursa norisei un tāpēc aicinu uzmanīgi iepazīties ar jauno nolikumu, atvēlēt laiku rūpīgai pieteikuma aizpildīšanai un būt iecietīgiem. Ja rodas tehniskas problēmas, ziņojiet mums,” aicināja konkursa ilggadējs kurators, ornitologs Dmitrijs Boiko.

Speciālists arī uzsvēra, ka konkursā stingrāk tiks vērtēti fotografētie objekti – šogad drīkst piedalīties tikai ar Latvijas savvaļā fotografētiem putniem.

Pirmo reizi konkursa vairāk nekā 15 gadus ilgajā vēsturē darbu iesniegšana notiks digitāli, aizpildot pieteikuma anketu un pievienojot attēlus. Šāds formāts ļaus darbu vērtēšanas komisijai labāk izvērtēt fotogrāfiju tehnisko parametru autentiskumu.

Saistībā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasību izpildi mainītas arī konkursa pretendentu vecuma grupas – no 2020. gada ir bērnu grupa (līdz 12 gadiem), jaunieši (13–20 gadi), pieaugušie (21–50 gadi), seniori (51 un vairāk gadu). Bērnu  grupas pretendentu vecākus aicinām ievērot visas konkursa nolikumā ietvertās prasības, pretējā gadījumā iesniegtie darbi netiks vērtēti, uzsvēra Šķiņķe.

LDM pārstāve vērsa uzmanību uz to, ka konkursa nolikumā var tikt veiktas izmaiņas, mainoties situācijai valstī saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumiem. Sekot līdzi iespējamām izmaiņām, iepazīties ar konkursa nolikumu un atrast pieteikuma anketu iespējams muzeja tīmekļa vietnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti