Rīta Panorāma

Ceļu no Beļģijas uz Vāciju sāk milzu vēja parka apakšstacija

Rīta Panorāma

Šodien Starptautiskā muitas diena

Intervija ar Latvijas Zaļā punkta direktoru Kasparu Zakuli

Aicina aktīvāk šķirot baterijas un neizmest tās sadzīves atkritumos

Pievēršot uzmanību bateriju kaitīgajai ietekmei uz vidi, "Latvijas Zaļais punkts" kampaņā "Tavs toksiskais pirkstiņš" aicina sabiedrību aizdomāties par nepareizi apsaimniekotu izlietoto bateriju ietekmi uz vidi un aktīvāk tās nodot savākšanas punktos.

"Latvijas Zaļā punkta" veiktais pētījums liecina, ka 19% Latvijas iedzīvotāju nešķiro mājsaimniecībā radušos atkritumus, savukārt 11% sadzīves atkritumos izmet pat tādus bīstamus atkritumus kā baterijas.

"Latvijas Zaļā punkta" direktors Kaspars Zakulis norādīja, ka gadā Latvijā tiek pārdotas 400 tonnas bateriju, no kurām atpakaļ savāc 46%. Katram, kas tirgo baterijas, būtu jānodrošina arī to savākšana.

Neatbilstoši utilizētas baterijas rada draudus ne tikai videi, bet arī cilvēka veselībai – viena pirkstiņbaterija noārdīšanās procesā var saindēt vairākus kubikmetrus augsnes un piesārņot gruntsūdeņus.

Lai vērstu uzmanību uz riskiem, kas tiek radīti, nepareizi atbrīvojoties no izlietotajām baterijām, "Latvijas Zaļais punkts" kampaņā vēršas pie jauniešiem, aicinot šķirot. Kampaņas laikā no 26. janvāra līdz 18. februārim kafejnīcās "Ezītis miglā" iedzīvotāji varēs nobaudīt speciālus ēdienus un dzērienus, kuru nosaukumi radīti ar mērķi aizdomāties par izlietoto bateriju ietekmi uz ikdienas uzturu.

Izlietotās baterijas iedzīvotāji aicināti nogādāt uz speciālajiem šķirošanas punktiem, kas pieejami tirdzniecības vietās Latvijā, kurās tiek tirgotas jaunas baterijas. Sadarbībā ar partneriem "Latvijas Zaļais punkts" izvietojis vairāk nekā 350 speciālās bateriju šķirošanas kastes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti