Ķepa uz sirds

Persika, Miķeļa un Pūpola laimīgais stāsts

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds I

Ķepa uz sirds

Agresīvu runci Miku iesaka pāraudzināt ar ūdens smidzināšanas vai netīkamu skaņu palīdzību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pirms pieciem mēnešiem Anita no dzīvokļu nama pagraba izglāba desmit gadus vecu runci Miku. Taču pēc dažām nedēļām kaķis sāka izrādīt agresivitāti. Dzīvnieku uzvedības eksperte uzsver, ka saimniece nedrīkst pieļaut dzīvnieka dominanci, un dod padomus agresivitātes mazināšanai.

Iepriekšējo saimnieku sists un nemīlēts runcis Miks aukstajā pagrabā bija nodzīvojis vairākas nedēļas. Vēloties sev draugu un kompanjonu, Anita runci uzņēmusi savās mājās, taču tad sākās problēmas.

Pirmās nedēļas runcis bijis visai nervozs un rezervēts savās izpausmēs, taču labā dzīve pie Anitas ātri vien mainīja viņa attieksmi: “Pāris nedēļu laikā viņš atklāja, ka te ir labi, te var izvērsties un šeit ir viņa teritorija. Viņš pārņēma atbildību pār manu dzīvi savās ķepās un nagos. Un es diezgan bieži dabūju ciest.”

Taču aizvien problēma, ar kuru ik dienu saskaras Anita, ir runča Mika agresivitāte. Viņš līdz asinīm sakodis ne tikai savu saimnieci, bet arī mājas viesus.

Lai palīdzētu risināt Mika agresivitātes izpausmes, talkā nāk kaķu uzvedības eksperte Aija Nuķe. Viņas pirmais ieteikums ir sakārtot hierarhiju Anitas un Mika starpā.

Kaķa dominanci pieļaut nedrīkst, un saimniekam acumirklī ir jāreaģē.

“Viņš ir iedzīvojies un sapratis, ka jūs esam mīļa, laba, dodat ēst un ka jūs no viņa baidāties. Tā ir jūsu lielākā kļūda. Var izdomāt, kā tikt vaļā no baiļu sajūtas, jo viņi to ļoti jūt,”  skaidro eksperte.

Brīžos, kad runcis kļūst agresīvs un vēlas uzbrukt, eksperte iesaka veikt kādu kaķim nepatīkamu darbību, piemēram, uzsmidzināt virsū ūdeni, kurā var izspiest citronu vai pilīti etiķa. Tas ar laiku mazinās viņa agresivitātes izpausmes.

“Viņam vajadzētu izstrādāties reakcijai – ja viņš kaut ko [agresīvi] darīs, tad viņš saņems pretī kaut ko tādu, kas viņam nepatīk.” Eksperte vēl iesaka brīžos, kad kaķis uzbrūk, izmantot tam netīkamu skaņu – svilpi vai zvaniņu.

Var palīdzēt arī nomierinoši līdzekļi, ko ieteiks vetārsts, vai dzīvniekiem domāti feromoni. Tie izplata telpā smaržu, ko sajūt tikai kaķis, un šim līdzeklim ir labsajūtu rosinošs efekts.

Kā atklāj eksperte, kaķu agresijas cēloņi var būt dažādi, nereti tie uzbrūk, kad ilgstoši atradušies pozitīvi vai gluži pretēji negatīvi uzbudinātā stāvoklī.  Tomēr šajā situācijā eksperte iesaka būt pacietīgiem un, izpildot norādījumus, runča agresijai vajadzētu mazināties.

“Tas nebūs ātri, tie būs mēneši. Bet kamēr mēs šeit esam, kaķis ir burvīgs,” piebilst eksperte.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti