4. studija

4. studija

4. studija

Stāsts par pūci: ķīnieši atraduši Latvijā īpašu importpreci.

Nežēlīgs suns nesodīti plosa kaimiņus un viņu suņus.

Agresīvs suns saplosa kaimiņienes roku; pirms traģēdijas dienesti – bezspēcīgi

Agresīvs suns ir uzbrucis vairākiem kaimiņu suņiem, saimniece pat ir administratīvi sodīta, taču policija un dzīvnieku turēšanas uzraugi neko vairāk nespēja izdarīt. Un pēc kāda laika suns pamatīgi saplosīja kaimiņienes rokus, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.

Dzintras kundzei ir 64 gadi. Viņa dzīvo Kvēles ielā, Mežciemā, 12 stāvu namā, kurā ir viens lifts un vienas kāpņu telpas durvis. Kādu dienu, kad viņa ar savu mazo sunīti ar liftu devās uz pirmo stāvu, lejā viņu nopietni sakoda kaimiņu suns.

“Suns bija satrakojies, viņš jau to roku plēsa rēkdams. [..] Es paliku liftā noasiņojot, acīmredzot, saimniece ar savu suni aizgāja mājās,” atcerējās Dzintras kundze.

“Man ir sakropļota roka, lauzts kauls ir, pārrautas cīpslas, pirksti nekustas. Ārsti prognozē, ka varbūt arī nekustēsies, ka es palikšu invalīde ar roku,” atzina pensionāre.

Dzintras kundze stāstīja – uzbrucējs ir rotveilera un vilku sugas jauktenis. Viņu, ceturtajā stāvā dzīvojošajai sievietei uzdāvinājuši kā kucēnu. Pirmās agresijas pazīmes mājas iemītnieki pamanījuši jau šī gada februārī, tomēr neviens uz suņa agresiju objektīvi un operatīvi neesot reaģējis, lai arī pat policijā uzrakstīts iesniegums.

Dzintras kundze stāstīja, ka kaimiņu suns uzbruka arī iepriekš – vienu reizi ārā pastaigas laikā viņš pēkšņi palaists vaļā un metās virsū viņas sunītim. “Es sunīti tā paķēru, tā piespiedu ar rokām, un nokritu zemē, tas sunītis piespiests un tas lielais suns koda man pirkstos. Es kliedzu saimniecei – savāciet suni, saimniece stāv blakus un neko nedara,” atcerējās Dzintras kundze.

Tagad Dzintras kundze baidās atgriezties mājās - ja nu suns uzbruks atkal. Tikmēr kaimiņi neslēpa sašutumu par notikušo.

“Saimniekiem taču pašiem arī jāzina, ka, ja bijis tāds gadījums, tad viņam vajag virsū likt uzpurni. Bet, redziet, saimnieki nikni paliek, viņiem tas nepatīk,” stāstīja kaimiņiene Albīna.  

 Valsts policijas Teikas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Aigo Gotovskis atzina, ka “diemžēl policijas darbinieki rīkojās atbilstoši esošajām tiesiskajām normām. Pirmajā reizē bija uzsākta administratīvā lietvedība, sastādīts administratīvo pārkāpumu protokols un nosūtīts Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) izskatīšanai.”

PVD pārstāve Mairita Riekstiņa informēja, ka toreiz “tika pieņemts lēmums administratīvā pārkāpuma lietā, un dzīvnieka īpašniece tika sodīta ar 30 eiro naudas sodu”.

Šoreiz, kad cilvēks ir saplosīts, vērtēs arī dzīvnieka bīstamību.

“Par bīstamiem atzītiem suņiem ir stingrākas turēšanas prasības, protams, šīs prasības ir uz dzīvnieka īpašnieku, kuram jānodrošina šīs prasības. Jālieto un lauksaimniecības centrā jāizņem atšķirīga zīme, kas ir sarkana, atstarojoša kakla siksna,” stāstīja PVD pārstāve.

Pērn PVD izvērtēja 21 suni un 5 atzina par bīstamiem. “Ja ir izdarīti smagi miesas bojājumi, varam lemt arī par dzīvnieka eitanāziju,” piebilda Riekstiņa.

“4.studijas” uzrunātais kinologs neslēpj – ja jums ir uzbrucis agresīvs suns slēgtā un šaurā telpā, tad diemžēl izredzes izvairīties ir ļoti mazas. Vienīgais, ko var darīt, ir, piemēram, paķert somu un turēt to sev priekšā, jo suns kodīs pirmajam objektam, kas viņam būs vistuvāk.

Saistītie raksti
5 komentāri
Anonīms lietotājs 22614
Un vēl ieteiktu cietušajai meklēt kādu jēdzīgu juristu, kas palīdzētu iesniegt ECT prasību pret Latvijas valsti. Raugi, laikumpaklausīgs cilvēks maksā nodokļus, tādejādi algojot valsts ierēdņus, taču tie nepilda pienākumus pret nodokļu maksātājiem, ko tie ir uzņēmušies. Likums ir nepilnīgs (kāds to ir izstrādājis un saņēmis atalgojumu), policija darbojas likuma ietvaros (jāpārbauda, vai likums interpretēts pareizi un tiešām nebija iespējams darīt vairāk, pirms sieviete tika sakosta), cietusī arī darbojās likuma ietvaros un rakstīja iesniegumu, nevis noindēja agresīvo suni jau laicīgi. Tātad, ja valsts darbojas neefektīvi, tai ir jāatlīdzina savai darbībai saņemtā nauda. Galu galā, ierēdņi ir tikai algoti darbinieku, kurus sabiedrība algo, nevis kādas neapstrīdami pareizas debesu būtnes.
Anonīms lietotājs 22614
Ko lai saka - vajag sūdzēt suņa saimnieci tiesā, attiesāt visus izdevumus, darba nespējas radītos zaudējumus un morālo kaitējumu - lai maksā ragā, pat ja nākas ieķīlāt dzīvokli. Ja cilvēks grib turēt suni, tad ir jānes atbildība par to. Kā ir apnikuši šie padomijas atliekas, kas uzskata ka viņiem viss pienākas un ne par ko nav jābūt atbildīgam.....
Anonīms lietotājs 22614
Kad atnāks tiesu izpildītāji, mutanta saimniece dzīvokli 12st. mājā Mežciemā varēs pārdot, nopirkt dzīvokli laukos 3stāvvenē un par starpību nomaksāt radītos zaudējumus. Neviens jau viņu netaisās atstāt uz ielas. Tiesa, arī tad var nepietikt visas summas segšanai, bet arī puse ir labāk nekā nekas. Turklāt laukos ar viņas mutantu neauklēsies - parādīs kādam zobus un vakarā neatskries mājās.
Anonīms lietotājs 22483
Jūs zināt, cik ilgi "tiesiskajā" Latvijā velkas tiesas? Varbūt pēc gadiem 4 vai 5 kundzei tiesa pietiesas simbolisku kompensāciju, ko viņa tāpat nedabūs, jo izrādīsies, ka kranča īpašniecei bez agesīvā un bīstamā mutanta nekas nepieder un nav ko piedzīt. Latvijas problēma ir nenormālais suņu daudzums. Rīgā cilvēki, kan nav suņa, ir minoritāte. Daudzi ir tiešām jau kaut kādi mutanti, iegūti, krustojoties sazin kam. Un tādus vēl dīlerē patversmes, pieraksta tik, ka "nopietns raksturs, vajadzēs paskolot" (visticamāk duns ur ar slimu pshi) vai nesadzīvo ar bērniem un citiem dzīvniekuem (lasi; bīstams, agresīvs, nesocializēts). Sodi ir niecīgi. Samaksā 50 eiro, un tavs mutants var turpināt apdraudēt līdzcilcēkus un viņu mājdzīvniekus. Nošpricēti psihie suņi netiek, pat ne piespiedu kārtā sterilizēti. Nereti šādi agresīvi mutanti turpina vairoties (sunīši meklē mājas, būs labi sargi). Protams, atkal neviens viņus nesterilizē un top nākamie mutanti.
Anonīms lietotājs 34962
Tā. Nu tas ir vienkārši vāks ar tiem suņiem. Ir tiešām saimnieki, kas cenšas, audzina u.t.t, bet nu ir kategorija, kam pilnīgi vienalga. Pats arī cīnos ar kaimiņu - riešanas sakarā. Rakstīšu otro iesniegumu. Ja nelīdzēja - ir citas metodes.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti