4. studija

4. studija

4. studija

Stāsts par pūci: ķīnieši atraduši Latvijā īpašu importpreci.

Nežēlīgs suns nesodīti plosa kaimiņus un viņu suņus.

Agresīvs suns saplosa kaimiņienes roku; pirms traģēdijas dienesti – bezspēcīgi

Agresīvs suns ir uzbrucis vairākiem kaimiņu suņiem, saimniece pat ir administratīvi sodīta, taču policija un dzīvnieku turēšanas uzraugi neko vairāk nespēja izdarīt. Un pēc kāda laika suns pamatīgi saplosīja kaimiņienes rokus, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.

Dzintras kundzei ir 64 gadi. Viņa dzīvo Kvēles ielā, Mežciemā, 12 stāvu namā, kurā ir viens lifts un vienas kāpņu telpas durvis. Kādu dienu, kad viņa ar savu mazo sunīti ar liftu devās uz pirmo stāvu, lejā viņu nopietni sakoda kaimiņu suns.

“Suns bija satrakojies, viņš jau to roku plēsa rēkdams. [..] Es paliku liftā noasiņojot, acīmredzot, saimniece ar savu suni aizgāja mājās,” atcerējās Dzintras kundze.

“Man ir sakropļota roka, lauzts kauls ir, pārrautas cīpslas, pirksti nekustas. Ārsti prognozē, ka varbūt arī nekustēsies, ka es palikšu invalīde ar roku,” atzina pensionāre.

Dzintras kundze stāstīja – uzbrucējs ir rotveilera un vilku sugas jauktenis. Viņu, ceturtajā stāvā dzīvojošajai sievietei uzdāvinājuši kā kucēnu. Pirmās agresijas pazīmes mājas iemītnieki pamanījuši jau šī gada februārī, tomēr neviens uz suņa agresiju objektīvi un operatīvi neesot reaģējis, lai arī pat policijā uzrakstīts iesniegums.

Dzintras kundze stāstīja, ka kaimiņu suns uzbruka arī iepriekš – vienu reizi ārā pastaigas laikā viņš pēkšņi palaists vaļā un metās virsū viņas sunītim. “Es sunīti tā paķēru, tā piespiedu ar rokām, un nokritu zemē, tas sunītis piespiests un tas lielais suns koda man pirkstos. Es kliedzu saimniecei – savāciet suni, saimniece stāv blakus un neko nedara,” atcerējās Dzintras kundze.

Tagad Dzintras kundze baidās atgriezties mājās - ja nu suns uzbruks atkal. Tikmēr kaimiņi neslēpa sašutumu par notikušo.

“Saimniekiem taču pašiem arī jāzina, ka, ja bijis tāds gadījums, tad viņam vajag virsū likt uzpurni. Bet, redziet, saimnieki nikni paliek, viņiem tas nepatīk,” stāstīja kaimiņiene Albīna.  

 Valsts policijas Teikas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Aigo Gotovskis atzina, ka “diemžēl policijas darbinieki rīkojās atbilstoši esošajām tiesiskajām normām. Pirmajā reizē bija uzsākta administratīvā lietvedība, sastādīts administratīvo pārkāpumu protokols un nosūtīts Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) izskatīšanai.”

PVD pārstāve Mairita Riekstiņa informēja, ka toreiz “tika pieņemts lēmums administratīvā pārkāpuma lietā, un dzīvnieka īpašniece tika sodīta ar 30 eiro naudas sodu”.

Šoreiz, kad cilvēks ir saplosīts, vērtēs arī dzīvnieka bīstamību.

“Par bīstamiem atzītiem suņiem ir stingrākas turēšanas prasības, protams, šīs prasības ir uz dzīvnieka īpašnieku, kuram jānodrošina šīs prasības. Jālieto un lauksaimniecības centrā jāizņem atšķirīga zīme, kas ir sarkana, atstarojoša kakla siksna,” stāstīja PVD pārstāve.

Pērn PVD izvērtēja 21 suni un 5 atzina par bīstamiem. “Ja ir izdarīti smagi miesas bojājumi, varam lemt arī par dzīvnieka eitanāziju,” piebilda Riekstiņa.

“4.studijas” uzrunātais kinologs neslēpj – ja jums ir uzbrucis agresīvs suns slēgtā un šaurā telpā, tad diemžēl izredzes izvairīties ir ļoti mazas. Vienīgais, ko var darīt, ir, piemēram, paķert somu un turēt to sev priekšā, jo suns kodīs pirmajam objektam, kas viņam būs vistuvāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti