Rīta Panorāma

Sprādzienā Stambulā 6 bojā gājušie

Rīta Panorāma

Izveido spēli bērniem ar uzvedības traucējumiem

72 gadus veca zviedru klimata aktīviste ar velo ieradusies Ēģiptē

72 gadus veca zviedru klimata aktīviste ar divriteni ieradusies Ēģiptē

Kāda 72 gadus veca klimata aktīviste no Zviedrijas ar velosipēdu veiksmīgi mērojusi tālo ceļu uz Ēģipti. Misijas mērķis ir aicināt šajā Āfrikas valstī notiekošās Klimata konferences dalībniekus aktīvāk cīnīties ar globālo sasilšanu.

Tālo ceļojumu Doroteja Hildebranta 1. jūlijā sāka Zviedrijas galvaspilsētas Stokholmas apkaimē un šķērsoja 17 valstis trīs kontinentos. Kopējais distances garums bija apmēram 8830 kilometri, un dienā seniore nobrauca 80 kilometru. Viņas piedzīvojumi tika dokumentēti sociālajos tīklos.

Savu rozā elektrisko velosipēdu viņa mīļi dēvē par "Miss Pigiju". Šis vārds ir aizgūts no visā pasaulē populārās televīzijas programmas "The Muppet Show".

Savā dzimtajā pilsētā viņa un citas vienaudzes ir daļa no grupas, kas sevi dēvē par "vecmāmiņām nākotnei", cenšas veicināt izpratni par klimata pārmaiņām un aicina ierobežot oglekļa izmešu radītās sekas.

Nu aktīvistes vēsts ir sadzirdēta ne tikai dzimtenē, bet arī tālajā Āfrikas valstī. Un nelielā distances posmā Ēģiptē viņai uz velosipēda piebiedrojās arī pasākuma namatēvs – šīs valsts prezidents  Abdelfatahs al Sisi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti