Lai dzīvnieks nepārkarstu, tam jābūt pieejamam dzeramajam ūdenim un ēnai, kā arī jāizvairās no sportiskām aktivitātēm. Piemēram, pastaigā ar suni labāk doties agri no rīta vai vēlu vakarā.
"Ja mašīnas uzkarst, suns tajā var iet bojā. Var aiziet pastaigā un, ja tu skriesi tādā karstumā, varbūt tev pašam viss labi, bet suns tev blakus nokrīt un var aiziet bojā," norādīja Valmieras dzīvnieku patversme dzīvnieku kopēja Judīte Rūsa.
Patversmes "Ulubeles" pārstāve Linda Novicka uzsvēra, ka dzīvniekam letālas var pat būt desmit minūtes tiešos saules staros atstātā mašīnā, jo gaisa temperatūrai ārā sasniedzot 30 grādus, auto tā var būt 80 un 90 grādu:
"Tas liekas prātam neaptverami, bet paši izslēdzam mašīnu un pasēžam tur – cik ātri kļūst neizturams. Jāatceras, ka dzīvniekam ir apspalvojums, kas padara grūtāku atdzesēšanos."
PVD pārstāve Rudīte Bērziņa norādīja, ka joprojām ir daudz situāciju, kad dzīvnieks atstāts tiešos saules staros vai karstās un nevēdinātās telpās. Ilga gulēšana, elsošana un apātija ir pazīmes, ka mīlulis var būt pabijis par ilgu saulē.
"Tūlītējas sekas varētu būt karstuma dūriens. Šādos gadījumos ir jāsauc veterinārārsts, un pirmais, ko var darīt, ir dot padzerties dzīvniekam un mēģināt viņu saslapināt ar slapjiem dvieļiem un apliet ar ūdeni, un nekādā gadījumā ar ledus aukstu. Tas ir atkal šoks," skaidroja Bērziņa.
Biežākās sūdzības PVD vasarās ir par suņiem saulē pie ķēdes, atstātiem mašīnā un arī par lauksaimniecības lopiem, kuriem nav iespējas patverties paēnā un kuri ir bez ūdens. Tāpat dzīvnieku draugi norāda, ka šobrīd jāparūpējas arī par citiem dzīvniekiem – ežiem, putniem, bezsaimnieku kaķiem un suņiem, noliekot pagalmos vai citviet ūdens trauku.