Pirmo reizi ar īpašu atļauju var laivot atbūdas laikā Dvietes palienē

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) līdz 28. aprīlim laivu īres pakalpojuma sniedzējiem un publisku pasākumu rīkotājiem izsniegs atļaujas organizētiem laivu braucieniem dabas parka "Dvietes paliene" applūstošajās teritorijās dabas lieguma zonā, kur sācies piektais gadalaiks – atbūda jeb teritorijai raksturīgās ievērojamās ūdens līmeņa svārstības, kad ilgstoši pārplūst upes, ezeri un applūst tuvējās pļavas.

Pēc atļaujas saņemšanas laivotāji bez gida varēs veikt apļveida maršrutu no Putnu salas Gulbjos līdz Skuķu ezeram. Savukārt maršruts no Dvietes tilta (autoceļš V-783) līdz autoceļa Bebrene–Zariņi–Dviete (V-710) tiltam izbraucams tikai pakalpojuma sniedzēja nodrošināta gida pavadībā.

Atļaujas var saņemt pakalpojumu sniedzēji, kas izīrē laivas un nodrošina publiskus pasākumus atbūdas laikā vairāk nekā 50 dalībniekiem, skaidroja DAP.

Trīs dienas pirms maršruta veikšanas pasākuma organizētājam jāpiesaka laivošanas laiks, dalībnieku un laivu skaits, rakstot ziņu uz e-pasta adresi [email protected] DAP kontrolēs nosacījumu ievērošanu.

"Dvietes paliene ir īpaša, regulāri applūstoša un Eiropā un pasaulē nozīmīga migrējošo ūdensputnu atpūtas un barošanās vieta pavasarī. Latvijā tā ir viena no svarīgākajām putnu koncentrēšanās vietām, tādēļ applūstošo palieņu platības ir izcili piemērotas daudzām putnu sugām, tostarp retām un aizsargājamām sugām," skaidroja DAP Latgales reģionālās administrācijas dabas aizsardzības daļas atļauju un izvērtējumu sektora vecākā eksperte Inita Bružika.

Viņa vērsa uzmanību, ka šajā vietā jārūpējas par putnu labsajūtu, tādēļ laivotājiem jāievēro klusums, šajā vietā aizliegts izmantot bezpilota lidaparātus un motorizēto ūdenstransportu.

Dvietes palienē vērojamas arī savvaļas zirgu un govju ganības, tādēļ DAP aicināja laivotājus netuvoties iežogotajām teritorijām un neradīt liekus traucējumus.

Kopējais ūdensputnu skaits pavasara migrāciju laikā Dvietes palienē vienlaicīgi var pārsniegt pat 30 000 īpatņu. Tur vērojamas sējas zosis Anser fabalis, baltpieres zosis Anser albifrons, meža zosis Anser anser, īsknābju zosis Anser brachyrynhus, baltvaigu zosis Branta leucopsis, kā arī īpaši aizsargājamie ziemeļu gulbji Cygnus cygnus un mazie gulbji Cygnus columbianus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti