"Sarkanās grāmatas" nodaļas vadītājs Kreigs Hiltons-Teilors sacīja: "Mēs esam novērtējuši lielākās daļas pasaules koku sugu stāvokli – apmēram 47 tūkstošus sugu, un vairāk nekā trešdaļai jeb 38% draud izzušana. Tas rada nopietnas bažas, jo koki ir būtiska pasaules bioloģiskās daudzveidības daļa. Liela daļa no tās, tai skaitā cilvēki, ir pilnībā atkarīgi no kokiem, kas nodrošina iztiku, labklājību, pārtiku un pajumti, kā arī oglekļa, ūdens un slāpekļa apriti," norādīja speciālisti.
Tūkstošiem zinātnieku veiktais pētījums liecina, ka apdraudētās koku sugas sastopamas 192 pasaules valstīs. Īpaši kritiska situācija ir Āfrikā, kur izzušana draud 45% koku sugu, un Dienvidamerikā, kur līdzīgs liktenis var piemeklēt ceturtdaļu koku sugu. Šajos reģionos lielākos draudus rada mežu izciršana un lauksaimniecības zemju paplašināšana.
Citviet pasaulē, tostarp Eiropā, būtiskākais koku izzušanas faktors ir klimata izmaiņas un invazīvo sugu izplatība.
Kjū karaliskā botāniskā dārza speciālisti Londonā norāda, ka koku sugu izzušana nav tikai tropu problēma. Klimata sasilšanas ietekmē problēmas rodas arī tādām sugām kā kļavas, parastie bērzi un Latvijā apdraudētie oši. Dažādas iepriekš retas slimības un kaitēkļu radīti bojājumi arvien biežāk skar pat plaši izplatītas koku sugas.