PVD: Kurzemē atrastie roņi varētu būt miruši no durtām brūcēm

Liepājas pusē pagājušajā nedēļā izskalotie beigtie roņi, visticamāk, miruši no durtām brūcēm, kas radušās brīdī, kad zvejnieki mēģinājuši atbrīvot tīklus no roņiem, atklāja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve.

Dienestā stāstīja, ka pēc saņemtās informācijas par Liepājas pusē piejūras posmā izskalotiem vairākiem beigtiem roņiem PVD inspektori kopā ar pašvaldības pārstāvjiem devās ņemt paraugus. Kopumā tika atrasti trīs roņi, kuri visi bija miruši, visticamāk, jau krietnu laiku atpakaļ.

Pēc PVD paustā, apskatot dzīvnieku līķus, slimību pazīmes nav konstatētas, taču konstatētas, iespējams, durtas brūces, kas, visticamāk, ir roņu nāves iemesls. Līdz ar to paraugi netika ņemti.

Zināms, ka iepriekš Dabas aizsardzības pārvaldes zīdītāju eksperts Valdis Pilāts TV Kurzeme pieļāva, ka roņi varētu būt gājuši bojā murdos. "Ronis ielien murdā, netiek pie gaisa un, var teikt, noslīkst, lai arī cik tas nebūtu dīvaini jūras dzīvniekam," sacīja Pilāts. 

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā jūras krastā Liepājas pusē aptuveni 25 kilometru garā piejūras posmā tika izskaloti vairāki beigti roņi. Aculiecinieks ziņoja, ka posmā no Rucavas pagasta Nidas līdz Jūrmalciemam saskaitījis 11 beigtus roņus.

PVD Veterinārās uzraudzības departamenta direktores vietnieks Edvīns Oļševskis intervijā Latvijas Radio norādīja, ka roņi laiku pa laikam tiek izskaloti jūras krastā, tomēr tas nenotiek masveidā un PVD uzdevums būtu pārliecināties, vai šiem roņiem nav kāda slimība. 

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti