Rīta Panorāma

Sāksies avangarda mūzikas festivāls "Skaņu mežs"

Rīta Panorāma

ES pagarina Ukrainas bēgļu aizsardzības periodu

Surikāti Lielbritānijā palīdzēs uzlabot dzīvnieku turēšanas apstākļus

Lielbritānijā pētīs apmeklētāju ietekmi uz surikatu labsajūtu

Lielbritānijas zoologi sākuši trīs gadu ilgu pētījumu, lai noskaidrotu, vai apmeklētāji ietekmē nebrīvē dzīvojošu surikatu labsajūtu. Pētījuma rezultāti varētu palīdzēt uzlabot arī citu dzīvnieku uzturēšanās apstākļus zooloģiskajos dārzos. 

Surikati mīt kādā fermā Anglijas vidienē un ir pieraduši pie apmeklētājiem, kas labprāt vēro viņu spēles. Šie dzīvnieciņi arī ļoti uzmanīgi seko notikumiem apkaimē, un šīs īpašības padara tos par ideāliem pētījumu objektiem.

Notingemas Trentas Universitātes zinātnieki vēlas uzzināt, vai surikati jūt apkārtējo cilvēku emocijas un vai tiem piemīt empātija – izjust tos pašus pārdzīvojumus. 

Vadošā pētniece Samanta Varda norādīja, ka šāda informācija palīdzēs noskaidrot, vai mazie, kustīgie dzīvnieciņi priecājas par cilvēku klātbūtni vai ne. Atkarībā no secinājumiem varētu tikt ieviestas kādas izmaiņas surikātu dzīvesvietu izveidē un iekārtošanā.

Taču, neraugoties uz savu nopietno lomu zoodārzu iemītnieku labturības uzlabošanā, arī pētījuma uzsākšanas dienā speciālistu izvēlētie dzīvnieciņi izturējās tikpat rotaļīgi kā parasti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti