Latvijā atgriezušās pirmās lakstīgalas

Tērps pelēks kā pelnrušķītei, toties balss kā operas zvaigznei! Daudzbalsu korī tā ir nepārspējama soliste un nakts dziedātāja. Pēc ziemas atpakaļ atsteigušās pirmās lakstīgalas. Šo mazo dziedātājputniņu Latvijas Ornitoloģijas biedrība ir iecēlusi šī gada putna godā. 

Lakstīgalu uzskata par pašas skaistākas putnu balss īpašnieci. Lakstīgalu koncertus varēs izbaudīt visu ziedoņa laiku līdz pat Jāņiem upmalās, mežmalās, biezos dārzos un parkos. Šī putna dziesma ir ļoti daudzveidīga, un klusās naktīs pogošana ir dzirdama kilometriem tālu.

Lakstīgalu skaits Latvijā samazinās. Pēdējos 17 gados, kopš notiek uzskaite, populācija sarukusi par ceturto daļu. Lai palīdzētu apzināt lakstīgalas izplatību, Latvijas Ornitoloģijas biedrība mudina iedzīvotājus ieklausīties šo dziedātāju balsīs, ieskaņot tās audio ierakstā un nosūtīt biedrībai uz e-pastu [email protected].

Lakstīgalu uzskata arī par ukraiņu iemīļotu dabas simbolu. Saklausot lakstīgalas dziesmu, Ornitoloģijas biedrība aicina arī aizdomāties, kā katrs no mums var atbalstīt Ukrainu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti