Rīta Panorāma

Ukraina sāk saņemt rietumvalstu tankus

Rīta Panorāma

Intervija ar “Eco Baltia vide” valdes priekšsēdētāju Jāni Aizbaltu

Polijā sāk tīro upju akciju

Polijā upju akcijas laikā ūdenstilpes attīrīs no atkritumiem

Polijā sākusies ikgadējā tīro upju akcija. Kopš 2019. gada vides aktīvistiem un citiem interesentiem šī projekta ietvaros izdevies savākt kopumā vairāk nekā 500 tonnas dažādu atkritumu.

Akcijas rīkotājs Mihals Bečkovskis norādīja: "Mēs no upes posma, kas plūst cauri mūsu pilsētai, aizvācām apmēram četras tonnas atkritumu, un tas ir lieliski. Izskatās labāk, un pārsteidzošākās lietas, ko izcēlām no ūdens, bija ratiņkrēsls un daži veci ledusskapji."

Akcijai dots nosaukums "Tīra upe", bet tās ietvaros tiek sakopti arī ezeri, dīķi un citas ūdenstilpes, kā arī to apkaime. Organizētāji iesaista projektā pašvaldības, vietējās kopienas, nevalstiskās organizācijas, kā arī tūristus, un atsaucība ar katru gadu palielinās.

Četru gadu laikā talkās piedalījušies 15 tūkstoši brīvprātīgo, tai skaitā daudzas ģimenes ar bērniem. Līdzīgi kā pie mums visbiežāk nākas vākt PET pudeles un citus plastmasas izstrādājumus, riepas, bet gadās arī matrači, jau minētie ledusskapji un cita tehnika.

Rīkotāji uzsver, ka ne mazāk svarīgs ir izglītojošais un sociālais aspekts, jo jāmaina cilvēku uzvedība un attieksme pret vidi. Ja nebūs piemēslotāju, nebūs arī  atkritumu.

Jāatgādina, ka arī daudzi mūsu valsts iedzīvotāji katru gadu piedalās dabas sakopšanas akcijās, un Lielā talka šogad paredzēta 22. aprīlī. Tās ietvaros plānota cīņa arī pret invazīvo augu sugu – Sosnovska latvāni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti