Rīta Panorāma

Izraēlā nerimst protesti pret tiesu sistēmas reformu

Rīta Panorāma

Brīdina par riskiem, pērkot sēklas ārzemju internetveikalos

Nīderlandē atvērts Keukenhofas ziedu dārzs

Nīderlandē durvis vēris Keukenhofas ziedu dārzs

Nīderlandē durvis vēris viens no pasaules lielākajiem un skaistākajiem pavasara ziedu dārziem. Keukenhofā kopumā iedēstīti aptuveni 7 miljoni krāšņumaugu sīpolu.   

Nedēļas nogalē vienlaikus ar atklāšanu siltumnīcā notika tulpju un hiacinšu izstāde, kā arī vietējo mūziķu koncerts, bet dažādi pārsteigumi apmeklētājus priecēs līdz pat izstādes slēgšanai – 14.maijam.

Atsevišķas dienas būs veltītas frēzijām un krizantēmām, kā arī narcisēm un rozēm. Pašā dārzā lielās platībās jau uzplaukuši krokusi, agrās narcišu un tulpju šķirnes, kam drīz sekos arī hiacintes.

Tikmēr dārzkopji sarunā ar mediju pārstāvjiem atklāja noslēpumu, kā iespējams panākt vairāku ziedu sugu un šķirņu augšanu un ziedēšanu vienā dobē jeb tā dēvēto "lazanjas metodi". Vispirms 30 centimetru dziļumā iedēsta vēli ziedošu tulpju sīpolus, virs tām – agri ziedošas tulpes, bet zem pašas augsnes – krokusu gumus. Sīpolpuķes viena otru netraucē un aug garām, jo izvēlas vieglāko pretestības ceļu. Nozīme, protams, ir arī speciālistu profesionalitātei, un par to liecina apmeklētāju skaits un novērtējums. Pērn parkā ieradās 1,1 miljons apmeklētāju, un šogad varētu būt pat vairāk. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti