Septiņas Latvijas pašvaldības iesaistās starptautiskā kampaņā par tīru Baltijas jūru

Septiņas Latvijas pašvaldības iesaistījusies organizācijas "Let’s do it World" iniciatīvā "Save Our Sea" ("Glābsim mūsu jūru") jeb "SOS" par tīru Baltijas jūru, kurā iesaisti kopumā apstiprinājušas 25 pilsētas no septiņām valstīm, kas atrodas apkārt Baltijas jūrai, informēja Lielās talkas rīkotāji.

Kampaņa notiks no šā gada 31. augusta līdz 16. septembrim, kad norisināsies Pasaules talka. Šo divu nedēļu laikā septiņās Baltijas jūras valstīs notiks dažādas izpratnes veidošanas un piekrastes sakopšanas akcijas.

Projektā jau iesaistījušās pilsētas un to iedzīvotāji Somijā, Ālandē, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Zviedrijā, Dānijā un Vācijā. No mūsu valsts dalību pieteikušas septiņas pašvaldības: Rīga, Jūrmala, Liepāja, Ventspils, Ādažu novads, Talsu novads un Valmieras novads.

Lai gan Valmieras novads neatrodas tieši pie jūras, pašvaldības pārstāvji atzina, ka, dzīvojot Gaujas krastos, ir jādomā arī par Baltijas jūras tīrību, jo kā zināms, visas upes tek uz jūru.

"Save Our Sea" ir 2023. gada Eiropas Zaļās galvaspilsētas Tallinas, Helsinku un "Let’s Do It World" kopīgs darbs. Mērķis ir pievērst uzmanību Baltijas jūras vides problēmām un dot iespēju tās krastos dzīvojošajiem rīkoties pašiem un sakopt Baltijas piejūras zonas, pludmales un kāpas.

Jau otro gadu pēc kārtas Pasaules talkas organizatori rīko kampaņu, kas orientēta uz Baltijas jūras piekrastes sakopšanu. Ja pērn kampaņā iesaistījās tikai trīs Baltijas valstis, tad šogad pasākums ir daudz plašāks un iekļauj teju visas Baltijas jūras reģiona valstis.

Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme norādīja: "Baltijas jūra un mūsu meži ir Latvijas galvenā vērtība – gan mūsu resurss, gan skaistuma un labsajūtas avots. Ir ļoti būtiski, lai mēs ieguldītu savus personīgos resursus – līdzekļus un darbu – mūsu vērtību saglabāšanā un sakopšanā. Tāpēc man  prieks, ka jau otro gadu pēc kārtas varam piedalīties kampaņās, kuru mērķis ir sakopt Baltijas jūru un tās piekrasti."

Jaunzeme skaidroja, ka šīs kampaņas ietvaros aktualizēs tik būtisku jautājumu kā mikroplastmasas piesārņojumu, kas sevī ietver arī izsmēķus un citus sīkus plastmasas atkritumus, tostarp izlietotās elektroniskās cigaretes utt.

"Šim kopīgam mērķim arī veltīts šā gada Pasaules talkas sauklis "Tīra vai netīra vide sākas mūsu galvās!" jo tikai no mūsu zināšanām, izpratnes un rīcības atkarīgs, vai piesārņojums arvien turpinās pieaugt, vai arī ikviens no mums darīs visu iespējamo, lai to samazinātu," viņa sacīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti