Apmeklētāji uz izstādi drīkst nest arī savā dārzā, parkā vai mežā atrastās sēnes,
jo dažkārt tieši tādā veidā mikologu rokās ir nonākuši vērtīgi sēņu eksemplāri. Visiem interesentiem būs iespēja saņemt konsultācijas par dažādām sēņu sugām. Dabas muzeja mikologi atgādināja, ka nezināmas un iepriekš neredzētas sēnes uzturā lietot nedrīkst.
Lielajā sēņu izstādē būs aplūkojami vairāki neparasti eksponāti, piemēram, govs galvaskauss ar nagu onigēnu – vienu no nedaudzajām sēnēm, kas aug uz dzīvnieku izcelsmes organiskā materiāla, kā arī ādainais zvaigžņpūpēdis, kas muzejā tiks izstādīts pirmoreiz.
Sēņu klāstu papildinās unikāls vēsturisks materiāls – dabaspētnieka Ferdinanda Erdmana Štolla pirms apmēram 100 gadiem gleznotie sēņu akvareļi, kas glabājas Latvijas Universitātes Muzeja Botānikas un mikoloģijas kolekciju F. E. Štolla mantojuma apakškolekcijā. Štolls bija viens no ievērojamākajiem 20. gadsimta sākuma dabaspētniekiem un dabas aizsardzības aktīvistiem ar lielu ieguldījumu Latvijas sēņu pētīšanā.
Sākotnēji sēņu izstāde bija paredzēta no 14. līdz 18. septembrim, taču sēņu augšanai nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ tā tika atlikta.