Talsu pusē notiks diennakts sugu uzskaites zibakcija «BioBlitz»

Nākamnedēļ, 3.–4. jūnijā, Latvijas Dabas fonda (LDF) vadībā jūnijā saimniecībā "Drubazas" Talsu novadā, Abavas pagastā, notiks 24 stundu pasākums "BioBlitz" – sugu uzskaites zibakcija. Līdzās sugu uzskaitei divas dienas notiks dažādas ekskursijas, kuru ietvaros dalībniekiem kopā ar nozares ekspertiem būs iespēja iepazīt Latvijas dabu, informēja LDF.

Latvijā šī zibakcija ir jaunums, un tās ietvaros 3.–4. jūnijā tiks apsekota dabas parkā "Abavas senleja" esošā zemnieku saimniecība "Drubazas", kurā tiek saimniekots ar mērķi saglabāt Latvijas bioloģisko daudzveidību.

Pieteikties pasākumam var jebkurš interesents. Dalība "BioBlitz" ir bezmaksas, aizpildot pieteikumu. Vietu skaits ierobežots.  

LDF norādīja, ka "BioBlitz" ir pasaulē populāra sabiedriskās zinātnes iniciatīva, kuras mērķis ir konkrētā laika posmā un iepriekš noteiktā vietā meklēt un reģistrēt pēc iespējas vairāk sugas no augu, dzīvnieku, sēņu un citu organismu grupām. Tas ir veids, kā iesaistīt plašāku sabiedrību un veicināt izpratni par dabas vērtībām, vienlaicīgi iegūstot nozīmīgus datus zinātnei un dabas aizsardzībai. Tāpat tā ir iespēja gan sabiedriskajiem pētniekiem, gan ikvienam interesentam satikties ar profesionāliem zinātniekiem un dabas ekspertiem, lai mācītos atpazīt dažādas sugas.

"BioBlitz" arī sniegs iespēju tikties ar Latvijas labākajiem dabas ekspertiem. 3. jūnijā interesentus sagaida ekskursija par augiem, kuru vadīs dabas eksperte, botāniķe un dabisko pļavu pārzinātāja Agnese Priede, ekskursija par tauriņiem un citiem kukaiņiem kopā ar Mareku Ieviņu, sūnu iepazīšana kopā ar dabas eksperti Līgu Strazdiņu, "Drubazu" saimnieka Ģirta Dzērves stāsts par dabai draudzīgu saimniekošanu, kukaiņu gaismošana entomologa Uģa Piterāna vadībā un sikspārņu iepazīšana kopā ar dabas ekspertu Viesturu Vintuli.

Savukārt 4. jūnijā jau no agra rīta būs iespēja vērot putnus kopā ar ornitoloģi Ilzi Priednieci un vēlāk doties iepazīt upes ekosistēmu ar dabas eksperti Lindu Uzuli.

Visiem "BioBlitz" dalībniekiem būs nodrošināta teltsvieta, kā arī pusdienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti