Sadaļas Sadaļas

19 pludmales un jahtu ostas šovasar atbilst Zilā karoga kritērijiem

Pirmdien, 16.maijā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā notiks Zilā karoga pasniegšanas pasākums. Zilais karogs ir pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts, ko piešķir trīs kategorijās – peldvietām, jahtu ostām un individuālajām jahtām.

Lai iegūtu Zilo karogu, peldvietām ir jāatbilst divdesmit deviņiem vides kvalitātes un bioloģiskās daudzveidības kritērijiem, bet jahtu ostām - divdesmit diviem. Šogad Zilais karogs plīvos Liepājā, Pāvilostā, Ventspilī, Engurē, Jūrmalā, Rīgā, Limbažos, Jēkabpilī, Kuldīgā un Daugavpilī.

„Liels prieks, ka Liepājas Beberliņu peldvieta ir atgriezusies un atbilst Zilā karoga kritērijiem, līdz ar to Liepājai šogad ir četri Zilie karogi – trīs peldvietām un viens jahtu ostai. Uz Baltijas valstu fona mēs izskatāmies ļoti labi, jo mums ir 19 Zilie karogi (Lietuvā ir trīs, Igaunijā – divi), tas nozīmē, ka Latvijas pašvaldības salīdzinoši vairāk rūpējas par dažādo interešu saskaņošanu savā piekrastes zonā, par ko ir liels prieks,” stāsta Vides izglītības fonda vadītājs Jānis Ulme.

Zilā karoga kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu apsaimniekošanai, kurā ir ņemti vērā visi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori un pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai. Iesaistoties kampaņā, pašvaldības apņemas īstenot arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas.

Zilā karoga kampaņa ir pierādījusi sevi kā ļoti lietderīgu instrumentu vides jautājumu sakārtošanai pašvaldībās. Vides izglītības fondam ir izdevies panākt un nodrošināt, lai līdzdalība Zilā karoga iegūšanas procesā pašvaldībās tiek sasaistīta ar plašākām vides izglītības aktivitātēm un iedzīvotāju iesaistīšanu vides jautājumu risināšanā.

Zilā karoga kritēriji ir sadalīti četrās grupās - vides izglītība un informācija, ūdens kvalitāte, apsaimniekošana un serviss, drošība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt