Rīta Panorāma

Francijā tiesās 14 cilvēkus par skolotāja slepkavību 2020. gadā

Rīta Panorāma

Ko atklāj Valsts kontroles veiktā finanšu revīzija

Ņujorkā cīnās pret oglekļa izmešiem no ēkām

Ņujorkā cīnās pret oglekļa izmešiem no ēkām

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) pilsētā Ņujorkā tiek meklēti veidi, kā ēkas padarīt videi draudzīgākas. Siltumnīcas efektu radošo gāzu izmešu samazināšana ietverta arī juridiski saistošos dokumentos. 

Apkuri un karsto ūdeni augstceltnē Manhetenā nodrošina divi ar dabasgāzi darbināmi katli. Sistēma uztver apmēram 60% no izmešiem, bet, ņemot vērā no fosilā kurināmā ražoto un izmantoto elektrību, kopējās emisijas samazinās par ceturto daļu.

Šķidro gāzi pārdod vietējam uzņēmumam, kas to uz ilgu laiku "apglabā" betonā, un ēku īpašnieki par oglekļa uztveršanas iekārtu uzstādīšanu saņem arī nodokļu atlaides.

Tas ir viens konkrēts piemērs, kā risināt Ņujorkas štatā aktuālo problēmu, jo šeit ēkas un to infrastruktūra rada apmēram divas trešdaļas no kaitīgajām gāzēm.

Uzņēmuma "CarbonQuest" pārstāvis Braiens Asparro pastāstīja vairāk par procesu: "Vispirms mēs uztveram izplūdes gāzes, kas nāk no katla vai koģenerācijas sistēmas, lai novērstu oglekļa dioksīda izmešus. Otrkārt, mēs atdalām oglekļa dioksīdu no pārējām gāzēm, bet pēc tam to sašķidrinām. Ceturtkārt, mēs nododam un pārdodam šo, mūsuprāt, ilgtspējīgo CO2 izmantotājiem, piemēram, betona ražotājiem."

Sākot ar nākamo gadu, apmēram 50 tūkstošiem ēku saimnieku jāveic konkrēti pasākumi, pretējā gadījumā draudēs pieaugoši naudas sodi.  

Tiesību akti paredz, ka līdz desmitgades beigām izmeši jāsamazina par 40%, bet līdz gadsimta vidum – par 80%. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti