Baltā aitiņa tagad ir apzīmēta ar koši zaļiem numuriem ausīs un ir drošībā. Tomēr no cilvēkiem tā vēl baidās. Kādu gabalu nostāk no suņiem un kaķiem arī aita dzīvo dzīvnieku patversmē.
"Aita nav tas neparastākais dzīvnieks. Šis gadījums ir neparasts ar to, ka tā nav Latvijas tradicionālā tumšgalve aita, kas ir visplašāk izplatīta. Un tas, ka šī aitiņa kopā ar jēriņu ir ilglaicīgi klaiņojusi Jelgavas novadā," stāstīja dzīvnieku patversmes "Mežavairogi" vadītāja Danuta Priede.
Kas noticis ar jēriņu, kas manīts kopā ar aitu, patversmes darbiniekiem nav zināms.
Retums ir pelēkais vilks vai, iespējams, vilka-suņa jauktenis, kuru patversmei uzņemt lūgusi Dabas aizsardzības pārvalde.
Vilku turējuši cilvēki, kas teikuši, ka plēsējs pie viņiem pieklīdis un viņi domājuši, ka tas ir suns.
"Ņemot vērā, ka tā bija suņu audzētava, es pieļauju, ka tur varētu būt negodprātīgas rīcības iezīmes. Cilvēkiem tiešām šķiet, ka lāci, lūsi, vilku var pilnīgi mierīgi turēt mājās. Jo visā pasaulē tā dara. Nē! Nedara," uzsvēra Priede.
Tā kā abi dzīvnieki netiks nodoti adopcijai un cilvēkiem uz mājām, patversme uzrunājusi iedzīvotājus vēl līdz šīs dienas vakaram iesūtīt savas idejas ar vārdiem, kā varētu nosaukt gan vilku, gan aitu.
Tā kā arī vilks vēl ir uztraucies un zināmā stresā, pagaidām viņam tuvumā patversmes apmeklētājus nelaiž.
Drīz vilkam veiks vajadzīgās analīzes un piešķirs arī vārdu.
"Viņš sāk nomierināties, sāk pierast pie vilkam raksturīgas ēdienkartes. Tad, kad viņš ienāca, viņš vilkam bija par tievu. Gaļu mācās ēst kārtīgi, kārtīgu vilka maltīti. Nedaudz uzvedība ne kā vilkam un izmērs drusku mazāks. Vilki, protams, var būt dažādu izmēru, bet tikai pēc tā, ka viņš pēc skata ir līdzīgs vilkam, pateikt, ka tas ir vilks, arī nevar. Tur būs gan vieni gēni, gan otri," pieļāva Priede.
Vilks ir bara dzīvnieks, un dzīve vienatnē viņam nav piemērota. Patversmes darbinieki gatavojas būvēt šim dzīvniekam piemērotu voljēru un saka – nāksies būt radošiem.
Dzīvnieku patversmē "Mežavairogi" mīt daudzi suņi un kaķi, kā arī lūšu pāris, un vēl divas lāču māsas.