Ķepa uz sirds

Zīmju valodā. Ķepa uz sirds. Raibā putnu saime

Ķepa uz sirds

Zīmju valodā. Ķepa uz sirds. Kā droši pārvadāt suni auto?

Ķepa uz sirds. Kā droši pārvadāt suni auto?

Būrī, somā vai iemauktos – varianti suņu pārvadāšanai pēc jaunajiem noteikumiem

Noteikumi, kas stājās spēkā 1. jūlijā un paredz mājdzīvnieku piefiksēšanu pārvadāšanas laikā, pieļauj vairākus fiksēšanas veidus, atliek vien izvēlēties sev ērtāko. Kā Latvijas Televīzijas raidījumā "Ķepa uz sirds" skaidroja suņu apmācības trenere Līga Zvirgzdiņa-Grebina, būtiski suni pie transportēšanas aprīkojuma pieradināt pakāpeniski.

Meklējot visiem ērtāko variantu jauno noteikumu izpildei, jāpievērš uzmanība tam, cik liela ir ģimene, cik ietilpīga automašīna un kā suns līdz šim pieradis braukt.

Viens no variantiem, kas labi derēs salīdzinoši vieglākiem suņiem, ir iemaukti ar piestiprināmu jostu, kas tiek piefiksēta pie automašīnas "Isofix" stiprinājuma jeb vietā, kur stiprina bērnu krēsliņus. Vai otrs variants – automašīnas drošības jostu izvilkt cauri iemauktam. Abi šie veidi labi ierobežos dzīvnieka iespējas pārvietoties pa salonu.

Iemauktu vietā izmantot kakla siksnu gan nav ieteicams, jo straujas bremzēšanas gadījumā suns izjustu žņaugšanu.

Ja iemaukti nešķiet sunim piemērotākā opcija, var likt lietā pārvadāšanas somas, kas izraudzītas atbilstoši katra suņa izmēram. Piemērots lielums ir tāds, kur suns var brīvi nostāvēt, lai nav tā, ka dzīvnieks tiek iespiests somā un tam visu laiku ir jāguļ.

Eksperte uzsver, ka auduma somas var izmantot ne tikai dzīvnieka transportēšanai, bet arī kā drošo vietu – būdiņu, gultasvietu, kur suns jūtas pasargāts.

Būtiski, lai soma vai būris, kur ievieto suni, ir piemērots pēc izmēra.
Būtiski, lai soma vai būris, kur ievieto suni, ir piemērots pēc izmēra.

Suņu apmācības trenere norādīja, ka dzīvnieku var pieradināt justies labi pat krātiņā – tas notiks tad, ja dzīvniekam būs laba asociācija ar šo vietu. "Mani suņi dievina tās somiņas, jo tur vienmēr viss forši un pozitīvi ir bijis. Nekad tur nav ar varu ielikts tā, ka tā būtu soda vieta," sacīja Zvirgzdiņa-Grebina.

Suns pakāpeniski jāpieradina pie jebkura no transportēšanas aprīkojumiem, īpaši būriem un somām, jo, uzreiz ieliekot mīluli šaurā, ierobežotā telpā, kur tas nav pieradi būt, var sākties panika, kas veidos sliktu asociāciju.

"Noteikti uzreiz neliekam: pieradinām, paņemam somiņu, būrīti mājās, pieradinām, ka tā ir forša vieta, kur uzturēties, kur mēs varam būt kaut vai blakus un suni pamīļot, pasēdēt, kamēr suns čuč. Varam iedot tur graužamos, varam paspēlēt dažādas spēles, kur suns iekāpj, izkāpj," ieteica Zvirgzdiņa-Grebina, norādot, ka der suni pielabināt arī ar ēdienu, pastāstīt, ka tā ir laba vieta.

Somu vai būri var iekārtot, ieklājot tajā kaut ko mīkstāku, lai dzīvniekam ērtāk. Starp citu, atrašanās somā mīlulim var samazināt nepatiku no braukšanas, jo tas neredz, kas notiek aiz loga. "Suņiem jau arī dabiski ir tādas būdiņas, aliņas kā drošās vietas, līdz ar to šis, ja mēs veiksmīgi pieradinām, beigās ir patīkami suņiem," par būri, ko ievieto bagāžas nodalījumā, norādīja eksperte.

Jauno noteikumu ievērošana būs lielākais pārbaudījums pārsvarā mazo suņu īpašniekiem, jo jāmaina braukšanas paradumi, tomēr der atcerēties, ka drošība ir pirmajā vietā.

KONTEKSTS:

Suņiem braucošā automašīnā vienmēr jābūt piesprādzētiem, izmantojot speciālas somas, pārvadāšanas būrus vai iemauktus, paredz no jūlija spēkā esošie noteikumi. Tas ir nepieciešams dzīvnieku un arī pašu braucēju drošības dēļ,

Ķepa uz sirds

Vairāk

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti