Rīta Panorāma

Komerclikuma 20 gadu jubilejas konference

Rīta Panorāma

Izstrādā kosmisko Saules elektrostaciju

Rīgas Nacionālajam zooloģiskajam dārzam – 110!

110. dzimšanas dienā Rīgas zoodārzs uzsver savu ieguldījumu zinātnē

Savā 110. dzimšanas dienā Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs aicina uz Dzīvnieku dienām, kas – kā ik gadu šajās dienās – piedāvā bezmaksas ieeju dārzā tiem, kuru vārdos ir dzīvnieku nosaukumi. Vienlaikus zoodārza valdes locekle Anete Bilzēna Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" uzsvēra, ka nauda no biļetēm dod iespēju zoodārzam nodarboties ar zinātni, tostarp dzīvnieku sugu saglabāšanu.

"Katram no jums pieder mazs gabaliņš Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza, jo tā ir visu mūsu kopējā vērtība," teica Bilzēna.

"Šajā rudenī esam sapratuši, ka rīkot vērienīgas svinības nebūtu piemēroti, bet veselu gadu – 365 dienas – runāt par to, ko vērtīgu varam izdarīt. Katrs eiro, kas ienāk kopā ar apmeklētājiem, tiek novirzīts zinātniskajai darbībai."

Turpmāk katram, kurš ziedos zoodārza zinātnes attīstībai, tiks pasniegta 110. jubilejas piemiņas nozīmīte.

"Rīgas zooloģiskais dārzs ir tā vieta, kas ne tikai kalpo kā izstāde ar skaistiem dzīvniekiem, bet runā arī par mūsu apziņas, attieksmes, mūsu paradumu maiņu, lai saglabātu šīs dzīvnieku sugas," atgādināja Bilzēna.

Zoodārza ilgtermiņa plānos tuvākajām desmitgadēm jau sperti pirmie soļi, no kuriem pirmais ir Himalaju apvidus izveide, ko sola pēc trīs gadiem.

KONTEKSTS

Par Rīgas Zooloģiskā dārza oficiālās atklāšanas dienu uzskata 1912. gada 14. oktobri, kad parakstīts tā pieņemšanas akts. Par saziedotajiem līdzekļiem biedrība "Zooloģiskais dārzs Rīgā" izveidoja tam laikam modernu zoodārzu, kas 2022. gada 14. oktobrī atzīmē 110 gadu jubileju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti