"Grifu izglāba ar civilās aizsardzības speciālistu palīdzību, jo tas tika pamanīts apgabalā, kur nebija mobilā tīkla pārklājuma. Viņš tika nogādāts pie veterinārārsta intensīvai ārstēšanai. Grifs bija saindēts," pastāstīja dabas aizsardzības speciālists Nikos Kasinis.
Izglābto putnu izlaida netālu no Limasolas pilsētas, un pasākumā piedalījās arī vietējie skolnieki.
Speciālisti uzsver, ka, tikai izglītojot cilvēkus, tai skaitā bērnus, par šo lielo maitas putnu lomu dabā, nākotnē būs iespējams tos pasargāt. Patlaban savvaļā Kiprā mīt tikai 21 grifs, deviņi no tiem ir vietējās populācijas pārstāvji, bet pārējie ieradušies no Spānijas.
Sugas atjaunošanas projekts turpinās, un patlaban tiek aklimatizēti vēl 14 putni no Ibērijas pussalas. Tiem piestiprinās GPS raidītājus un palaidīs brīvībā septembrī, bet jau patlaban šo vietu apmeklē brīvībā mītošie sugas brāļi un māsas.
Latvijā grifi nedzīvo, taču ir gadījumi, kad tie vasarā ierodas "viesizrādēs". Pēdējo reizi melnās grifu sugas pārstāvis novērots 2019. gadā Skrundas novadā, un dabas draugi tiek aicināti par šādiem gadījumiem ziņot ornitologiem.