Rīta Panorāma

Intervija ar Keriju Kalēju

Rīta Panorāma

Intervija ar Rodžeru Jāni Griguli

100 labie darbi Latvijai: Ziedošais Gaujas tilts Cēsīs

«100 labie darbi Latvijai»: Ziedošais Gaujas tilts Cēsīs

"100 labie darbi Latvijai" - tā sauc vides iniciatīvu, kurā Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti līdz valsts simtgadei paveikt vismaz 100 nozīmīgus darbus vides labiekārtošanā, izdaiļošanā un izglītībā. Vienu šādu vienkāršu, bet ļoti skaistu darbu paveikusi cēsniece Dace Zaharova. Daces un viņa vīra nopelns ir krāšņi ziedošs tilts pār Gauju.

Vienu no simt labajiem darbiem Latvijai paveikuši cēsnieki. Tur iedzīvotāji katru gadu pulcējas kopā uz tilta pāri Gaujai un izpušķo to ar krāšņiem ziediem, kas priecē iedzīvotājus visu vasaru. Ideja par puķu kastēm uz tilta 2012.gadā radās Cēsu iedzīvotājai Dacei Zaharovai.

"Ideja parasti rodas ne no kā. Vienkārši ienāk galvā, un tad ir jāsāk kustināt un rīkoties.

Bija pilsētas svētki, un tika rīkota akcija par Cēsu stāstiem. Tad es padomāju, kāpēc Gaujas tiltu nevarētu iesaistīt Cēsu stāstos.

Gāju pie tūrisma centra meitenēm, pie pilsētas dārznieces un, kad sāk runāt, tad tās lietas kustas un norit veiksmīgi," teica Zaharova.

Tika atrasts vietējais Cēsu uzņēmums, kurš uzdāvināja puķu kastes un kūdru, atlika sagādāt puķes. Dacei kopā ar vīru radās ideja, kā to izdarīt.

"Puķu stādiņus atnes cēsnieki – radi, draugi, kaimiņi, paziņas, garāmbraucēji. Tiek izziņota akcija "Stādām savu puķi uz Gaujas tilta”. Cilvēki ņem savu stādu un brauc šurp un katrs ar prieku iestāda," norādīja Zaharova.

Brīdī, kad izziņots puķu stādīšanas datums, uz tilta sapulcējas visdažādākie cēsnieki. Daudzi viens otru nepazīst, bet mērķis ir viens – kopā iestādīt puķes.

Viens atbrauc ar vienu stādiņu, cits pat ar desmit. Motivācija, kāpēc cilvēki iesaistās šajā pasākumā, ir ļoti dažāda.

"Es dzīvoju kaimiņos, kādreiz bērnība man pagāja šajā pusē. Un Dacīti es pazīstu no bērnības. Viņa uzrunāja, un mēs atbalstījām," atzina iniciatīvas atbalstītāja Baiba.

Tikmēr Dacei kopā ar vīru, dzīvojot pavisam netālu no tilta, puķu laistīšana ir kļuvusi par ļoti patīkamu rīta rituālu. Šogad, iespējams, par godu valsts simtgadei tilts pār Gauju  iekrāsojies īpaši krāšņos toņos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti