Šosezon izglābti trīs roņu mazuļi; manīts arī reti sastopamais pogainais ronis

Noslēdzoties aktīvajai roņu mazuļu sezonai jeb laikam, kad liedagā vērojami roņu mazuļi, joprojām ir neliela sabiedrības daļa, kurā vērojama neizpratne par to, ka vesels ronis ir jāatstāj mierā un palīdzība tam nav vajadzīga, secinājusi Dabas aizsardzības pārvalde (DAP). Šosezon palīdzība bijusi nepieciešama trīs roņu mazuļiem.

Kā ik gadu, arī šajā pavasarī DAP aicināja iedzīvotājus ziņot par novārgušiem roņiem un atgādināja par pareizu rīcību, ronēnus sastopot.

DAP Komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa norādīja, ka zvanu no satrauktiem iedzīvotājiem par roņiem, kuriem palīdzība nemaz nav nepieciešama, kļūst arvien mazāk: "Ceram, ka nākamajā pavasarī vairs neviens nevēlēsies ronēnus dzīt atpakaļ ūdenī, uzskatot, ka viņiem, līdzīgi kā zivīm, atrašanās ārpus ūdens var beigties letāli.  Roņi ūdenī medī, savukārt uz sauszemes atpūšas, socializējas, dzemdē un audzina mazuļus. Tāpēc ir pilnīgi normāli, ka tie vērojami arī mūsu piekrastē liedagā."

Kopumā DAP šogad saņēma teju 200 zvanus par ronēniem. Apzinot situāciju, palīdzība bija nepieciešama tikai trijiem roņu mazuļiem. Savainotie ronēni tika nogādāti Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā, kur speciālistu aprūpēti atlabst, lai pēc laika atgrieztos dzīvē savvaļā. 

Lielākoties Latvijas piekrastē sastopams pelēkais un plankumainais ronis, taču šogad redzēts arī reti sastopamais pogainais ronis, kuru Latvijā līdz šim izdevies novērot vien pāris reižu. 

Kā norādīja DAP, ronēni līdz Rīgas jūras līča piekrastei lielākoties nokļūst no Igaunijas. Ziemā pelēko roņu mazuļi dzimst uz Igaunijas piekrastes salām un tās ieskaujošiem ledus laukiem un līdz Latvijas pludmalei martā un aprīlī nokļūst peldus vai retos gadījumos uz dreifējošiem ledus gabaliem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti