Jūras ērgļu ligzdā Durbē izdēta pirmā ola

Durbē esošajā jūras ērgļu ligzdā, kuras norises Latvijas Dabas fonds (LDF) translē videotiešraidē, trešdienas, 8. marta, pēcpusdienā ir izdēta šosezon pirmā ola.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad tas ir noticis nedēļu agrāk. Šogad videotiešraidē ligzdas saimnieku Mildas un Volda pirmā sezonas pārošanās tika reģistrēta 17. janvārī. 

"Perēšanas laiks ir 38 dienas. Tad var izrēķināt, kad mēs varam gaidīt pirmo šķilšanos. Vēl cilvēki mēdz satraukties, ka ir sniegs un ziemīgie laikapstākļi. Par to noteikti nevajag uztraukties, jo ir bijis tā, ka pat maijā mums ligzda ir apsnigusi un ērgļu māte ir sēdējusi līdz kaklam sniegā. Tā viņiem nav problēma," skaidroja Latvijas Dabas fonda pārstāve Liene Brizga-Kalniņa.

Latvijas Dabas fonda pārstāve Liene Brizga-Kalniņa
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

Kopš 2017. gada marta šajā ligzdā uzturējās jūras ērgļu pāris, kam ligzdas vērotāji devuši vārdus Milda un Raimis. Tiešraidē no jūras ērgļu ligzdas 2021. gada sezona sākās ar skatītājus satraucošiem notikumiem – pazuda jūras ērgļu tēviņš Raimis. LDF tiešraides kameru projekta vadītājs Jānis Ķuze iepriekš prognozēja, ka mātīte Milda, kura perēja trīs olas, viena nevarēšot nodrošināt inkubāciju, līdz ar to sekmīga ligzdošana šajā ligzdā bija maz ticama. Neskatoties uz to, divi putnēni izšķīlās, taču pārtikas trūkuma dēļ gāja bojā.

Kopš 2021. gada aprīļa beigām ligzdā ar Mildu kopā uzturējās tēviņš, kuram skatītāji deva vārdu K kungs. 2022. gada 18. februārī K kungs kamerā bija redzams pēdējo reizi.

2022. gada 20. februārī ligzdā parādījās tēviņš, kuram tika dots pagaidu vārds S kungs, – tam putnu vērotāji 16. martā deva vārdu Voldis.

Durbes ligzda tiek vērota tiešraidē jau kopš 2015. gada. Ligzdā notiekošo iespējams komentēt "Dabasdati.lv" forumā latviešu valodā un "Looduskalender.ee" forumā angļu valodā.

Kā vēstīts, jūras ērgļu mītne Durbes novadā Kurzemē ir pati populārākā LDF tiešraide. Tā atrodas vecas egles galotnē apmēram deviņstāvu mājas augstumā. Šī ligzda ir tiešraižu veterāne – vērojama jau kopš 2015. gada. Jūras ērglim Durbertai, kas izšķīlās 2015. gadā, pat veltīta Imanta Bunkša sarakstīta grāmata "Brīnumola".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti