Viņa jokojot piebilst, ka tas, vai šovasar būs sēnes, ir jājautā meteorologiem, ne mikologiem. Lai augtu sēnes, ir nepieciešams mitrums un siltums, taču pašlaik nav ne viena, ne otra, jo naktīs joprojām daudzviet ir zema gaisa temperatūra.
Mikoloģe stāsta, ka pagājušās nedēļas nogalē bijusi Dalbes apkārtnē, salīdzinoši mitrā mežā, taču neatradusi nevienu sēni ne mežā, ne mitrajās grāvmalās.
Pašlaik līdz Jāņiem aug sēra piepes. Tās gan esot gadījies atrast arī rudenī, kad muzejā notiek sēņu izstāde. Sociālajos tīklos Dāniele pamanījusi fotogrāfijas ar pirmajām bērzu bekām. Šur tur dārzos, kurus laista, redzētas arī pirmās atmatenes.
"Sēņu dumpis" pērn
Sēņotājiem svaigā atmiņā varētu būt palikusi arī sezona pērn, kad septembra sākumā sēņu trūkuma dēļ nācās atcelt ikgadējo sēņu izstādi Dabas muzejā, taču to sarīkoja tuvāk septembra beigām, kad mikologiem izdevās sarūpēt vairāk nekā 130 sēņu sugu un pat atklāt jaunu sviestabeku, ko nosauca par dobkātu sviestabeku. Galu galā tik slikti, kā sākumā bija domāts, nebija, tomēr izstāde ilga vien divas dienas un nācās iztikt bez zaļās mušmires. Švaki bijis arī ar apšu bekām.
Tomēr pērn mikoloģe Dāniele LSM.lv atzina – Dabas muzejā viņa strādā gandrīz 40 gadu, bet izstādes atcelšanu piedzīvojusi vien divreiz.
Toreiz par "sēņu dumpja" iespējamajiem iemesliem sauca izkaltušās sēņotnes, pēc kā meža veltēm nācies atgūt spēkus zem zemes.