Ar diennakts dispečerdienestu iespējams sazināties pa tālruni 67558855 vai 25473333.
Kā rīkoties, ja Rīgā atrasts ievainots un klaiņojošs dzīvnieks vai putns?
Piesakot izsaukumu dispečerdienestam, ir jānosauc savs vārds, uzvārds, tālruņa numurs, notikums un tā adrese. Ja iespējams, aicināts no droša attāluma nofilmēt dzīvnieku un apkārtējo vidi, lai dzīvnieku ķērāji varētu izvērtēt palīdzības nepieciešamību un aprīkojumu.
Divu stundu laikā pēc dzīvnieka ieradīsies dzīvnieku ķērājs vai veterinārārsts. "Dzīvnieku Policija" aicina palīdzēt savainotajiem dzīvniekiem, sagaidot dzīvnieku ķērāju, kā arī ziņot gadījumos, ja situācija notikuma vietā mainās, piemēram, dzīvnieks aizlido, aizskrien vai ierodas dzīvnieka saimnieks.
Var klīnikā nogādāt dzīvnieku pašu spēkiem, saskaņojot informāciju ar dispečeru. "Dzīvnieku policija" atgādina, ka savainotu un slimu dzīvnieku savākšanai un pārvietošanai pastāv riski un dzīvnieki pārnēsā dažādas slimības – putnu gripu, kašķi, gaļēdāju mēri un citas.
Ja nolemts piegādāt dzīvnieku pašu spēkiem, var izvēlēties sev tuvāko veterināro klīniku – "Kavet" Brīvības gatvē 347, Rīgā, vai biedrības "Dzīvnieku pansija Ulubele" veterināro klīniku "Ozolainē", Stopiņu pagastā, Ropažu novadā.
Ja pamanīts miris dzīvnieks Rīgas teritorijā, aicināts ziņot SIA "SIA 1960" pa tālruni 26132132.
Pazuduša mājdzīvnieka gadījumā aicināts ievietot sludinājumu par pazudušo dzīvnieku portālā "dzivniekupolicija.lv".
Cietušu klaiņojošu dzīvnieku aprūpi Rīgā veiks četri pakalpojumu sniedzēji
Cietušu klaiņojošu un savvaļas dzīvnieku aprūpi un dispečerdienestu diennakts režīmā Rīgā nodrošinās SIA "Sociālais uzņēmums Zoopolicija.lv".
Bezsaimnieka dzīvniekiem un savvaļas dzīvniekiem palīdzēs četri pakalpojumu sniedzēji. Dzīvnieku ķērāju dienesta pakalpojumus nodrošinās "Sociālais uzņēmums Zoopolicija.lv". Veterinārmedicīniskos pakalpojumus nodrošinās veterinārā klīnika "Kavet". Savukārt biedrības "Dzīvnieku pansija Ulubele" veterinārā klīnika nodrošinās veterinārmedicīniskos pakalpojumus to sugu dzīvniekiem, kuriem uzturēšanās diennakts stacionāra telpās rada papildu stresu. Piemēram, stirnām, lapsām un jenotiem.
Nodibinājums "dzivniekupolicija.lv" nodrošinās dispečerdienestu visu diennakti un risinās juridiskos jautājumus saistībā ar cietsirdīgu attieksmi pret dzīvniekiem. Līgumu ar šiem pakalpojumu sniedzējiem Rīgas dome noslēgusi uz diviem gadiem. Palīdzības sniegšanai ik dienu tiek nodarbināti vismaz trīs cilvēki, neskaitot klīniku veterināro personālu.
Dzīvnieks vienu diennakti uzturēsies veterinārajā klīnikā, kur viņam tiks sniegta palīdzība par Rīgas domes līdzekļiem.
Palīdzības sniegšanā ietilpst pirmā vai pēdējā palīdzība, veterinārā apskate, atsāpinošie medikamenti vai eitanāzija.
Ja dzīvniekam nepieciešams klīnikā uzturēties vairāk par diennakti un ir gūta nopietnāka trauma, nepieciešama ilgstošāka ārstēšana, tad visas ar to saistītās izmaksas sedz "Dzīvnieku pansija Ulubele" ar sabiedrības atbalstu ziedojumu veidā.
Ja turpmāka ārstēšana nav nepieciešama, dzīvnieki tiek nogādāti dzīvošanai piemērotā vietā – dzīvnieku patversmēs vai, konsultējoties ar speciālistiem, atlaisti savvaļā.