Rīgas zoodārzs: Vidzemē ceļmalā atrastais lāču mazulis ir 3 mēnešus vecs un labi attīstīts

Trešdien, 5. aprīlī, Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā nogādātais lāču mazulis, kas bija palicis bez mammas un kuru Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) speciālisti notvēra pie ceļa Limbaži–Aloja, ir trīs mēnešus veca lāču meitenīte. Tā zoodārzā labi paēdusi un ir attīstīta un stipra, informēja zoodārzā.

Lācēns ir zoodārza veterinārārstu uzraudzībā, un rūpīgi tiek sekots dzīvnieka veselības stāvoklim.

Rīgas Zooloģiskā dārza veterinārārste Māra Krasovska norādīja: "Mazulis ir aptuveni trīs mēnešus veca lāču meitenīte. Lācenīte ir satraukusies, taču agresiju neizrāda un tās veselības stāvoklis ir stabils, veterinārajā apskatē nav konstatēti ievainojumi. Vakar labi paēda, arī naktī atstātā pārtika notiesāta – pagaidām tiek barota ar auzu pārslu putru, kurai pievienota jēla ola, nepieciešamie vitamīni un probiotiķi."

Ja esi pamanījis savvaļā lāci:

  • Netuvojies lācim, nemēģini to panākt vai aiztikt dzīvnieku vai tā mazuļus,
  • Iespējami ātri, bet neskrienot, dodies prom no tikšanās vietas,
  • Ja lācis tavu klātbūtni nav pamanījis un dodas citā virzienā, uzvedies klusu, kamēr lācis aiziet, lai nepievērstu sev lāča uzmanību,
  • Ja lācis tevi ir pamanījis un izrāda interesi, atkāpies, negriežot lācim muguru un trokšņojot.

Savukārt zooloģe un Zīdītāju nodaļas vadītāja Tatjana Ivasenko norādīja, ka lācenīte ir attīstīta un stipra – gan lācenītes svars, gan izskats, gan uzvedība atbilst trīs mēnešu vecumam. "Lācenīte neizskatās vāja vai novārgusi, tādēļ var secināt, ka mazule ilgi bez mammas atstāta nebija. Tās uzvedība atbilst savvaļas dzīvniekam – nogādājot zoodārzā, tā bija sabijusies un meklēja vietu, kur paslēpties," viņa sacīja.

Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode vērtēja: "No aktivitātes sociālajos tīklos redzams, ka par lāču tēmu sabiedrībā ir ļoti daudz atšķirīgu viedokļu. Bailes, neziņa un neizpratne mijas ar pārgalvību un kļūdainiem spriedumiem. Kāds mazajā lācēnā saskata savu bērnības mīļmantiņu, savukārt cits – apdraudējumu bišu dravai. Aicinām neļauties negāciju vairošanai! Pašlaik kompetentās iestādes – Dabas aizsardzības pārvalde, Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs un Latvijas Valsts mežzinātnes institūts "Silava" – savstarpēji sadarbojoties, meklē labāko risinājumu. Paldies tiem, kas ziņoja par lācēnu, iesūtot video un tādējādi palīdzot speciālistiem attālināti izvērtēt situāciju un palīdzības nepieciešamību. Aicinām arī citus līdzīgās situācijās tūlītēji ziņot atbildīgajām iestādēm, nevis dalīties ar "atradumu" sociālajos tīklos."

KONTEKSTS:

Dabas aizsardzības pārvalde notvērusi Limbažu–Alojas ceļa posmā vairākas dienas klīstošu lācēnu un nogādājusi to Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā, kur tas nonācis karantīnā. Sākotnēji bija cerība, ka mazuļa māte ir tuvumā, tāpēc dzīvnieks netika traucēts, tomēr, lai novērstu tā sadursmi ar automašīnām vai tuvējo viensētu suņiem, dzīvnieks notverts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti