Panorāma

Siguldā šūpojas septītajā gadskārtējā šūpoļu festivālā

Panorāma

Liepājā Lieldienās – šokolādes zaķi un seni apsveikumi

Tiešraides kamerās vērojama perēšana putnu ligzdās

Sākusies jaunā putnu ligzdu tiešraižu vērošanas sezona

Divpadsmito gadu pēc kārtas atklāta Latvijas Dabas fonda (LDF) putnu vērošanas sezona.

Šogad turpinās tiešraides no jūras ērgļu ligzdas Durbē, zivjērgļu ligzdas Kurzemē un vistu vanaga ligzdas Rīgā, kā arī mazo ērgļu ligzdām Zemgalē. Savukārt jau iepriekš vērotās sugas – melnos stārķus un melnās klijas šogad gaidīs jaunās ligzdās, pie kurām uzstādītas tiešraižu sistēmas. Tāpat turpinās tiešraide no balto stārķu ligzdas, no Līgatnes upes pie zivju ceļa, un sezonas laikā kopējam klāstam pievienosies arī svīres, kas mājo Cēsu pilī, informēja LDF.

Tiešraides var skatīties:

Skatītāji jau šobrīd aktīvi seko līdzi notikumiem jūras ērgļu ligzdā Durbē, kur ērgļu mātīte Milda jau izdējusi trīs olas un uz maiņām ar iepriekšējā gada partneri Voldi tās perē. Pirmā šķilšanās varētu būt gaidāma ap 15. aprīli. Savās ligzdās manīti arī baltie stārķi, zivjērgļi, bet pārējos putnus LDF vēl gaida, ierodamies mājvietās, lai skatītāji varētu sekot līdzi, vai veidosies pāri un notiks ligzdošana.

Latvijas Dabas fonda padomes loceklis un putnu tiešraižu projekta vadītājs Jānis Ķuze vērtēja, ka putnu tiešraides kļuvušas jau par ierastu daļu no Latvijas iedzīvotāju ikdienas – par to liecina nemainīgi lielais skatītāju skaits.

"Skatītāji mums ir vaicājuši, vai mainīgie laikapstākļi nevar kaitēt olu perēšanai Durbes ligzdā. Jāuzsver, ka lielākais traucējums veiksmīgai ligzdošanai ir cilvēka klātbūtne – cilvēka rosība ligzdas tuvumā var likt perējošajiem putniem to pamest uz ilgāku laiku. Tāpēc šobrīd, putnu ligzdošanas laikam tuvojoties, atgādinām, ka ir jābūt ļoti uzmanīgiem, dodoties mežā, jāievēro klusums un lielajām ligzdām tuvoties nav ieteicams," viņš norādīja.

Tiešraides kameru darbība tiek nodrošināta, pateicoties sabiedrības atbalstam – tiešraižu kameru skatītāju ziedojumiem. Ziedot tiešraižu atbalstam var šeit, kā arī ar "Mobilly" aplikācijas starpniecību un ziedojumu kastītēs lielākajos tirdzniecības centros. 4G tīklu, kas nepieciešams augstas kvalitātes tiešraižu pārraidīšanai, nodrošina LMT.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti