Īpašās pārraides

Cēsu kauju simtgade. Tiešraide

Īpašās pārraides

Ar dziesmu dzīvībā. Cēsu kauju simtgades koncerts

Cēsu kauju simtgade. Vēsturisko cīņu rekonstrukcija

VIDEO: Cēsu kauju rekonstrukcija

Cēsu kauju simtgades jeb Latvijas Uzvaras dienas svinībās sestdien, 22. jūnijā, plkst. 16 Pirtsupītes gravā notiek svētku kulminācijas pasākums - Cēsu kauju rekonstrukcija, ko iespējams vērot arī tiešraidē Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā un Replay.lv.

Uzvedumā piedalās teju 200 rekonstruktoru no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, cīņu meistari un Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti. Rekonstrukcijā kaskadieri izspēlē tuvcīņas, tajā vērojama arī Igaunijas vēsturiskā bruņumašīna. 

Pēc kauju rekonstrukcijas kopā ar amatierkolektīvu dalībniekiem visi aicināti doties Uzvaras gājienā pa Lenču ielu līdz Vienības laukumam, kur Zemessardzes orķestris un pūtēju orķestris "Cēsis" spēlēs Uzvaras balli.

KONTEKSTS:

Pirms 100 gadiem, 1919. gada 6. jūnijā, sākās Cēsu kaujas, kurām bija milzu nozīme ne tikai Latvijas, bet arī visas Baltijas vēsturē. Cīņas, kas ilga līdz Strazdumuižas pamiera noslēgšanai 3. jūlijā un Rīgas atbrīvošanai, kļuva par vērienīgāko uzvaru Igaunijas armijas vēsturē un vienu no nozīmīgākajām Latvijas Neatkarības karā. 

Cēsīs sestdien, 22. jūnijā, ar plašu pasākumu programmu visas dienas garumā svin Latvijas Uzvaras diena, atceroties Cēsu kauju notikumus pirms 100 gadiem. Piedaloties Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim un Igaunijas Valsts prezidentei Kersti Kaljulaidai, notiks militārā parāde, dažādas aktivitātes pilsētvidē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti