4. studija

EUR 100) - par vakariņām Gaismas pilī?!

4. studija

GADA NOTIKUMS: Uz Rio - airu laivā!

Kas notiek Preses namā?

Vēsturi pieredzējušais Preses nams kļuvis noplucis un neviena neaprūpēts

22 stāvus augstais preses nams tika uzcelts pirms 38 gadiem, šeit bija laikrakstu un žurnālu redakcijas, un divstāvu tipogrāfijas piebūves jauda bija 1,5 miljardi iespiedvienību gadā.

Savulaik, laikraksta “Padomju jaunatne” redakcijā tur strādāja arī žurnāliste Elita Veidemane. Viņa labi atceras, cik būtisks bija Preses nams pirms 30 gadiem.

"Preses namam bija ārkārtīgi liela nozīme, jo tas bija centrs dzimstošai brīvajai domai. Žurnālists ir tomēr cilvēks, kas mēģina pateikt patiesību, lai arī cik grūti tas būtu," norāda Veidemane.

"Padomju laikos pateikt patiesību varēja kaut vai starp rindām un “Padomju Jaunatne” bija tas laikraksts, kas to ar lielām grūtībām darīja. It īpaši jau tas sākās kaut kad 1986., 1987. gadā, kad jau tuvojās Atmodas laiks un varēja jau vairāk kaut ko atļauties uzrakstīt," viņa stāsta.

Lielākā daļa rakstošo žurnālistu Preses nama telpas pameta uz neatgriešanos, kad 1991. gada 2. janvārī to ieņēma OMON. Pēc tam aptuveni 10 gadus Preses namā tika iespiesti daži izdevumi, tomēr nu jau tas sen kā izmiris.

Ekskluzīvā vietā esošais "Preses nams" pieder uzņēmumam "Latvijas kuģniecība".

"Tā kā "Latvijas kuģniecības" bizness nav nekustamo īpašumu attīstība, tad mērķis ir šo īpašumu pārdot. Tad jau jaunie īpašnieki var lemt, ko darīt - jaukt nost ēku vai ierīkot tur dzīvokļus vai birojus," stāsta "Latvijas kuģniecība" pārstāvis Jānis Andžāns.

Viņš norāda, ka ēka ir pārdošanā kopš 2015.gada. Ir bijuši interesenti, kas domājuši par nama iegādi. Tomēr, kā skaidro Andžāns, piedāvātā cena nav atbildusi reālajai vērtībai.
"Latvijas Kuģniecība" neatklāj, cik tā vēlas saņemt par Preses namu.

Lai arī LTV raidījums "4.studija" šoreiz Preses namā neiekļuva, tomēr tie, kas tur ir bijuši un uzņēmuši fotogrāfijas ar tur redzēto, liecina, ka savulaik daudz pieredzējušais nams ir kļuvis pagalam noplucis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt