Panorāma

Panorāma

Panorāma

«Sistēmas bērni»: specializētās audžuģimenes pusaudžiem vēl neveidos

Muzejs saņem vērtīgu dāvinājumu

Vēstures muzejs saņem vērtīgu dāvinājumu – Viļa Gulbja personīgās lietas

Triju Zvaigžņu ordenis un citas goda zīmes, vairāki dokumenti un fotogrāfijas – Latvijas Nacionālais vēstures muzejs piektdien, 18. janvārī, savu ekspozīciju papildināja ar ļoti vērtīgu dāvinājumu - agronoma un politiķa Viļa Gulbja personīgajām lietām.

Tās ļauj vēl labāk izprast viena Latvijas valsts dibinātāja dzīves stāstu. Bet pati mantu atgūšana pat līdzinās nelielam detektīvstāstam.  

Tikai ar baltiem cimdiem rokās muzeja darbinieki pieskaras piektdien iegūtajam ekspozīcijas papildinājumam.

Muzejs to varēja iegūt jau pirms diviem gadiem, kad cilvēki, kuri sevi dēvēja par kolekcionāriem, par Viļa Gulbja apbalvojumiem un citām lietām prasīja naudu – muzeja prātam neaptveramu summu.

Sazinoties ar Viļa Gulbja meitu Ņujorkā, izrādījās, ka viņa tēva lietas vēlas atdot muzejam bez maksas. Sākās atgūšana, iesaistot advokātus.

“Trešās personas stāstīja kundzei, ka viņi ir kolekcionāri un mājās gribēs mantas glabāt, tad pienāca ziņas, ka tās ir pārdošanā gan muzejam, gan citām personām,” stāstīja V. Gulbja meitas pilnvarotais pārstāvis Matīss Kukainis.

Advokāts lēš, ka šo privāto mantu cena varēja būt ap 40 000 eiro. Taču to vērtība vēsturnieku acīs ir nenovērtējama, jo atklāj nezināmus faktus par vienu no Latvijas dibinātājiem.

“Vilim Gulbim tobrīd ir tikai 28 gadi. Līdz tam viņš sevi jau apliecinājis kā cilvēks, kurš strādā Latvijas labā,” stāstīja muzeja direktora vietniece zinātniskajā darbā Irina Zeibārte.

“Līdz grāmatai un izstādei mēs par Vili Gulbi zinājām ārkārtīgi maz. Un tagad ir ārkārtīgi interesantas liecības. Unikāli priekšmeti. Mūsu krājuma lepnums,” viņa piebilda.  

Turpmāk dāvinājums būs skatāms Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti