Solis

Solis. Baltijas ceļš

Solis

Solis. Baltijas sadarbība

Solis. Barikādes

Vēsture 1 minūtē: Barikādes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Barikādes dumpja laikā ir franču dumpinieku tradīcija, kas 19. gadsimtā izplatījās pa visu Eiropu. 1848. gadā, kad revolūcijas pārņēma Eiropu, barikādes bija populārs cīņas veids. Tas nozīmēja no pieejamiem materiāliem uzcelt improvizētas aizsardzības līnijas pilsētā, lielākoties, lai aizstāvētos no pastāvošās varas iestāžu mēģinājumiem dumpiniekus izkliedēt.

Mēs arī savā zemē esam uzskatīti par dumpiniekiem, kas pārāk daudz grib sev. 1991. gada janvārī, pēc Padomju armijas un iekšlietu vienību uzbrukuma Viļņas TV centram, barikādes tika būvētas arī Rīgā, lai aizstāvētu pirms nepilna gada atjaunoto Latvijas neatkarību. Barikādes uzbūvēja no betona blokiem vai arī sadzenot smago tehniku ap vietām, kas tika uzskatītas par izšķirošām – Augstākā padome (Saeima), Ministru padome (Ministru kabinets), Radio Doma laukumā, TV centrs Zaķusalā un Telefona un telegrāfa centrāle (Dzirnavu ielā).

20. janvārī barikāžu laikā Rīgā padomju iekšlietu vienību uzbrukuma laikā tika nogalināti pieci cilvēki un ievainoti 11 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti