Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Krīzes laikā atver picēriju

Valmieras muzejs aicina fotoekskursijā «Pastaiga ar suni»

Valmierā muzejs aicina fotoekskursijā «Pastaiga ar suni»

Kamēr muzeju durvis apmeklētājiem vēl ir slēgtas, Valmieras muzejs piedāvā iesaistīties dažādās aktivitātēs attālināti. Viena no tām ir fotoekskursija “Pastaiga ar suni”. Katru nedēļu akcijas dalībnieki ir aicināti sameklēt vairākas vietas Valmierā, kas iemūžinātas senās fotogrāfijās.

Cik labi tu pazīsti savu pilsētu, zini tās vēsturi un to, kā mainījušās vietas pilsētvidē dažādos laikos? To aicina noskaidrot Valmieras muzejs akcijā “Pastaiga ar suni”. Pastaigas dalībniekiem jāmēģina atpazīt un atrast vairākas vietas un objektus Valmierā, kas iemūžināti senās fotogrāfijās.

“Šobrīd ir tāds laiks, kad mūs visus vada motīvs “paliec mājās”. Bet, mājās sēžot, cilvēks dažreiz kļūst slinks, kūtrs, inerts. Viens no tiem, kas liek mums piecelties un iziet ārā, doties pastaigās, tas ir suns. Mūsu mērķis bija aicināt doties nevis bezmērķīgā pastaigā, bet šoreiz jau ar kādu konkrētu mērķi - iepazīt Valmieru,” saka Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma.

Muzeja iecere ir parādīt to, kā ir mainījusies Valmiera 50, 100 vai pat vairāk gadu laikā. “Saliekot kopā muzeja krājuma seno attēlu ar to attēlu, ko cilvēks šajā pastaigā uzņem, tā aina paveras pavisam brīnišķīga, jo ieraugām to, ko esam aizmirsuši, ko neesam zinājuši,” saka Iveta Blūma.

“Šīs akcijas vēl viens no pamatmērķiem ir atrast vietu, kura tad ir norādīta senākajā fotogrāfijā. Un, protams, pašiem sevi iemūžināt, uztaisīt pašbildi, jo arī tā pēc daudziem gadiem varbūt būs liela vēsturiskā vērtība,” saka Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadītāja Ingrīda Zīriņa.

Kad visas vietas ir atrastas un iemūžināts, uzņemtie attēli ir jānosūta Valmieras muzejam. Un rudenī labākie meklētāji savus fotostāstus, iespējams, ieraudzīs izstādē.

Paralēli fotoekskursijai “Pastaiga ar suni” Valmieras muzejs aicina iepazīt arī pilsētas seno un mūsdienu arhitektūru virtuālajā ekskursijā “Pa Valmieru kopā ar arhitektu”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti