Tiešraidē stāstīs, ar kādiem simboliem un tēliem laika griežos attēlota Latvija

Otrdien, 16. martā, pulksten 18.00 Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) "Facebook kontā" būs skatāma tiešrādes ekskursija “Kā attēlot Latviju. Tēli un simboli “Latvijas gadsimtā””, informēja LNVM direktora vietnieks zinātniskajā darbā Toms Ķikuts. Ekskursiju vadīs mākslas vēsturniece Dr. art. Ginta Gerharde-Upeniece un vēsturnieks Dr. hist. Tālis Pumpuriņš.

Tiešrādes pasākums turpinās nupat aizsākto tematisko ekskursiju ciklu 68 muzeju kopizstādē “Latvijas gadsimts”. Tajā pirms izstādes slēgšanas 2021. gada maijā no arvien jauniem skatupunktiem piedāvās interesentiem ieraudzīt muzeju eksponātu stāstus un Latvijas kultūrvēsturi.

Auseklis. LNVM

Ekskursijas vadītāju uzmanības lokā būs Latvijas un tās likteņu attēlojums vizuālā formā dažādos laika posmos. Latviju iemiesojošu tēlu un simbolu lomu pildījuši ne tikai oficiāli apstiprināti ģerboņi vai sarkanbaltsarkanais karogs, kam ekskursijā pievērsta īpaša uzmanība, bet arī, piemēram, etnogrāfiskās zīmes un raksti vai sievietes tēls mākslās. Šo simbolu izmantojums redzams dažādos priekšmetos, lietišķās grafikas un stājmākslas darbos kopš nacionālās kustības pirmsākumiem līdz pat mūsdienām.

LKO LNVM

Tiešrādes ekskursijas vadītāji kā kuratori piedalījušies izstādes “Latvijas gadsimts” tapšanā un ir atzīti speciālisti. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Latvijas Vizuālās mākslas departamenta vadītāja Dr. art. Ginta Gerharde-Upeniece pētījusi mākslas, diplomātijas un valsts ideoloģijas ciešās saiknes starpkaru laikā, savukārt Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vēsturnieks Dr. hist. Tālis Pumpuriņš ir detalizēti pētījis sarkanbaltsarkanā karoga tapšanas un izmantošanas vēsturi.

Tērps. LNVM

Nākamās tiešrādes ekskursijas izstādē “Latvijas gadsimts”:

30. martā – “Brīvības robežas. Indivīds un vara “Latvijas gadsimtā”” (Māra Eņģele un Imants Cīrulis);

6. aprīlī – “Valsts idejas nesēji. Paaudzes “Latvijas gadsimtā”” (Dāvis Pumpuriņš un Arnis Strazdiņš);

13. aprīlī – “Ekstrēmu gadsimts” (Juris Ciganovs, Imants Cīrulis un Toms Ķikuts).

 

Pieslēgšanās ekskursijai "Facebook" ir bez maksas. Ekskursijas ilgums – aptuveni 1 stunda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt