Kā labāk dzīvot

Būtiski augušas būvmateriālu cenas: kādas ir lētākas, bet labas alternatīvas

Kā labāk dzīvot

Roboti vēl ielas neslaucīs, bet darbu automatizācija attīstās straujiem soļiem

Vēsturiskie militārie objekti: tapusi Vidzemes militārā mantojuma karte

Tapusi militārā mantojuma karte Vidzemes vēstures izpētei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 3 mēnešiem.

Izveidota jauna karte, kas ļauj iepazīt militāros objektus un militāro vēsturi, kā arī palīdz izzināt Brīvības cīņu vēsturi un nacionālās pretošanās kustības laiku, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" stāstīja Vidzemes Tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts, Cēsu brīvības kauju dalībnieka, mākslinieka Jāņa Rozenberga mazdēls Cēsu novada mērs Jānis Rozenbergs un asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele. 

Cēsu kauju rekonstrukcija

Latvijas teritorijā esošie vēsturiskie militārie objekti raisa lielu pašmāju un ārzemju tūristu interesi, tāpēc nupat tapusi Vidzemes militārā mantojuma karte.

Tajā minētas arī Cēsu kaujas, kuru rekonstrukcija tiek organizēta kopš 2015. gada. Lai tā nezaudētu savu vērienību un vispārēju interesi, pasākumu organizē reizi piecos gados.

Projekta mērķis ir ne tikai apmeklēt piemiņas vietas, bet šajās vietās radīt arī stāstu. 

Projekts ir iedalīts četros lielos blokos. Vidzemes Tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts stāstīja: "Pirmā tēma ir Pirmais pasaules karš un Neatkarības karš. Otrā tēma ir Otrais pasaules karš un attālināto partizānu kustība "Mežabrāļi". Pēdējā sadaļa ir okupācija un neatkarības atjaunošana. Būtiska nozīme ir arī kartē iekļautajam dzelzceļa mantojumam." 

"Vēsturiskās uzvaras netālu no Cēsīm deva būtisku pagriezienu brīvības cīņās, lai mēs atgūtu savu neatkarību, lai nodibinātu brīvvalsti," pauda Cēsu novada mērs Jānis Rozenbergs. 

Centrālvidzemes pretošanās stāsts līdz ekspozīcijas atklāšanas brīdim līdz šim nebija sistemātiski pētīts. Cilvēki Latvijas laukos, ciemos, pagastos rūpējas par piemiņas saglabāšanu, kas saistīta ar nacionālo pretošanās kustību –  meža brāļiem un politiski represētiem cilvēkiem.

''Mūsu vēsture ļauj mums apzināties, ka – jā, mēs bijām 50 gadus okupēta valsts, bet tā kā mēs sastājāmies Baltijas ceļā, lai visai pasaulei parādītu, ka toreiz tie bija 50 okupācijas gadi, tā arī tagad – mums ir jābūt vienotiem savas vēsturiskās atmiņas kopšanā un glabāšanā," stāsta Asnāte Ziemele. 

Vidzemes militārā mantojuma kartē tiks iekļauti arī sabiedrisko transportu un velo maršruti. Tajā ir informācija par 300 kauju un dažādu notikumu vietām Latvijā un Igaunijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti