Slovākija dāvinājumā no LU saņems unikālas fotogrāfijas no iebrukuma Čehoslovākijā

Slovākijas Nacionālās atmiņas institūts dāvinājumā no Latvijas Universitātes (LU) Teoloģijas fakultātes bijušā prodekāna un asociētā profesora Jāņa Sīkstuļa atraitnes saņems iepriekš nepubliskotas fotogrāfijas no Varšavas pakta karaspēka iebrukuma Čehoslovākijā, informē Slovākijas vēstniecībā Latvijā.

Pagājušā gada septembrī Slovākijas vēstniecība Latvijas Kara muzejā atklāja izstādi, atzīmējot 50. gadadienu kopš Varšavas pakta karaspēka iebrukuma Čehoslovākijā. Neilgi pēc atklāšanas pasākuma ar muzeju sazinājās Sīkstuļa atraitne, izsakot vēlmi ziedot 31 Sīkstuļa uzņemtu fotoattēlu no tā laika notikumiem.

1968. gada vasarā Sīkstulis piedalījās brigāžu vizītē Čehoslovākijā un, neskatoties uz vairākiem iespējamajiem riskiem, Bratislavas ielās nofotografēja iebrukumu.

Līdz šim minētās fotografijas atradās Amerikas Stenforda universitātes Hūvera institūta bibliotēkā un arhīvā, taču Slovākijai par to eksistenci nebija informācijas.

Sīkstuļa atraitne izteica vēlmi ziedot šos attēlus Slovākijai, apzinoties, cik svarīgi tie  varētu būt, palīdzot saglabāt vēsturisko atmiņu par traģiskajiem notikumiem, kas joprojām atbalsojas Slovākijas sabiedrībā, norāda vēstniecībā.

Attēlus, kas dokumentē vienu no traģiskākajiem notikumiem valsts vēsturē, turpmāk uzglabās Slovākijas Nacionālās atmiņas institūts.

Attēlu dāvinājuma ceremonija, klātesot Sīkstuļa radiniekiem un Slovākijas Nacionālās atmiņas institūta pārstāvjiem, Latvijas Kara muzejā norisināsies otrdien, 15.janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti