Dienas ziņas

Nodibina jaunu partiju «Progresīvie»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Nacionālā pretošanās kustība – mūsu vēstures daļa

Rubeņa fonds vēlas skolās vēstīt par pretošanās kustību Otrajā pasaules karā

Otrā pasaules kara laikā, kad Latviju plosīja divu lielvalstu cīņa par varu, pretošanās kustības dalībnieki joprojām mēģināja cīnīties par neatkarīgu Latviju. Leitnanta Roberta Rubeņa vārdā nosauktā fonda pārstāvji meklē sadarbības iespējas ar skolām, lai sīkāk par to stāstītu skolēniem. Šajā nedēļas nogalē viņi viesojās Zemgalē.

Pirms diviem gadiem ''Rubeņa fonda'' pārstāvji viesojās Vidzemē, bet šajā nedēļas nogalē viņi kopā ar Okupācijas muzeja pārstāvjiem ieradušies Zemgalē, lai izvērtētu kā bērniem un jauniešiem tiek audzināta nacionālā pašapziņa.Ozolnieku vidusskolā  viesus sagaida jaunie  gidi.

"Varētu gaidīt kādas jaunas tradīcijas. Varbūt viņi varētu kaut ko jaunu ienest mūsu skolā, varbūt kaut ko pamācīt kā labāk izdarīt un ienest lielāku patriotismu mūsu skolā," teica Madara Linda Briģe, audzēkne Ozolnieku vidusskolā.

Sagaidot Latvijas simtgadi, leitnanta Roberta Rubeņa vārdā nosauktais fonds vēlas atgādināt, ka, lai arī pusi no savas pastāvēšanas mūsu valsts pavadījusi zem okupācijas zābaka, visos laikos dzīvs ir bijis arī pretošanās gars, bet skolēniem par to stāstot pārāk maz.

"Vēstures atmiņā mums ciešanas ir pirmajā vietā, bet pretošanās mums ir stipri zemākā vietā, un mēs gribam, lai tāda reāla audzināšana dzimtenes mīlestības garā un tādas rezistences veidošana nebūtu pašdarbība," teica Andrejs Ķeizars, "Rubeņa fonda" valdes loceklis.

Iepazīstoties ar skolu, viesi uzteic atvērtību un latvisko vidi, bet jauniešu darbošanās muzejā norādot uz to, ka patriotiskā audzināšana šeit neesot sveša.

"Varbūt, ka skolā nākotnē ir iespējams izvietot kādu tematisko muzeja izstādi, piesaistīt jauniešu kādām aktivitātēm, kas ir saistītas ar šīm lietām. Tas viss, protams, ir process un šis ir tikai tāds pirmais nelielais izlūkgājiens," teica Inese Dreimane, Latvijas Okupācijas muzeja vēsturniece.

Roberta Rubeņa komandētā bataljona izcīnītā kauja Ugāles mežos no 1944. gada 14. novembra līdz 9. decembrim ir plašākā un ilgstošākā Latvijas nacionālās pretošanās kustības vēsturē. 2005. gadā darbu sāka viņa vārdā nosauktais fonds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti