Dienas ziņas

Zemgales mājražotāju 7. kontaktbirža

Dienas ziņas

Karavīri un zemessargi piedalās talkā "Zvanniekos"

Fakti un maldināšana par Latvijas vēsturi

Rendas pagastā dzīvojošajiem atgādina Otrā pasaules kara notikumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Lai pievērstu uzmanību medijos redzētajai dažādajai Latvijas vēstures interpretācijai un rosinātu cilvēkus pašiem izvērtēt saņemto informāciju, Latvijas Okupācijas muzejs un Sociālās atmiņas pētniecības centrs visā Latvijā rīko seminārus.

Nacionālās pretošanās kustības muzejā Kuldīgas novada Rendas pagastā esošā muzeja ekspozīcija stāsta par periodu latviešu tautas vēsturē, kad bija zaudēta valsts brīvība.

Tautas drosmīgākā daļa iesaistījās cīņā par Latvijas valsts neatkarības atjaunošanu. Centrālā uzmanība ekspozīcijā veltīta nacionālo partizānu karam, kas risinājās no 1944. līdz 1956. gadam. Šī ir viena no vēstures lappusēm, kas dažādos laikos un medijos, īpaši krievvalodīgajos, publiski atspoguļota dažādi, arī sagrozot vēsturiskos faktus. Lai veicinātu iedzīvotāju modrību sekot līdzi informācijas patiesumam Latvijas Okupācijas muzejs Rendā rīkoja semināru „Fakti un maldināšana - Latvijas vēstures atspoguļojums medijos”.

“Ar šiem semināriem un diskusijām varam palīdzēt šajā darbā un likt cilvēkiem būt atvērtākiem, vairāk domājošiem, meklēt atbildes, nenoticēt informācijai tikai tāpēc, ka to ir sniedzis it kā uzticams kanāls,” saka Latvijas Okupācijas muzeja Publiskās vēstures nodaļas vadītājs Uldis Neiburgs.

Viņu papildina vēsturnieks Gatis Krūmiņš: “Tiek radīts iespaids, ka paši neesam spējīgi par sevi pastāvēt. Tā nav bijis.”

Lai kliedētu nekvalitatīvo informāciju par Latvijas vēstures atspoguļošanu medijos, uz semināru aicināti žurnālisti, skolotāji, vēsturnieki, vēstures entuziasti, kuri iegūtās zināšanas būtu gatavi nodot tālākai sabiedrībai.

Šī bija iespēja iemācīties, kā informāciju nodot skolēniem un arī krievvalodīgo mediju skatītājiem, kas lielākoties ir šo mediju nepatiesās un nekvalitatīvās ziņas pakļautā auditorija, atzina semināra dalībnieki. “Vairāk jāstrādā šeit uz vietas, nevis jālaužas krievu medijos pierādīt savu patiesību. Bet jāstrādā ar šeit dzīvojošajiem cilvēkiem,” bilda Z.A. Meierovica Kabiles pamatskolas vēstures skolotāja Irina Graudiņa.

Latvijas Okupācijas muzejs un Sociālās atmiņas pētniecības centrs šādus seminārus rīko, lai veidotu plašākas sabiedrības priekštatu par Latvijas vēsturi, kliedētu mītus, dezinformāciju un pievērstu  uzmanību reģioniem. Semināri jau aizvadīti Jelgavā un Valmierā, plānots, ka tāds norisināsies arī kādā no Latgales pilsētām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti