Redāns Karostā – jauns tūrisma objekts Liepājā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Liepājā darbu sācis jauns tūrisma objekts – Redāns Karostā, kas vēstīs par Latvijas Brīvības cīņām 1919. gada novembrī un pilsētas vēstures faktiem. Redāns ir viena no Liepājas cietokšņa sastāvdaļām, kur Karostas glābšanas biedrība ir ierīkojusi arī informācijas punktu.

Redāns Karostā – jauns tūrisma objekts Liepājā
00:00 / 04:47
Lejuplādēt

Apmeklētāji ar lāpām rokās izgaismo ceļu cietokšņa tuneļos, kas vēsta par dažādiem vēstures notikumiem, tuvākā un tālākā senatnē. Par Redānu un Brīvības cīņām, kurām bija nozīmīga loma Liepājā, stāsta viens no Karostas entuziastiem un vēstures zinātājiem Juris Raķis. Redāns - nocietinājums, kam ir izvirzīta leņķa forma, - ir vienīgais no Liepājas nocietinājumiem, kas četru karu laikā izmantots tieši tiem nolūkiem, kam bijis uzbūvēts.

Karostas glābšanas biedrība Redānā ierīkojusi informācijas punktu, sakopusi cietokšņa apkārtni, lai apmeklētāji varētu iepazīt ne tikai Latvijas, bet arī pasaules mērogā unikālas liecības par Liepāju, stāsta Karostas glābšanas biedrības vadītāja Monta Krafte.

Viens no Karostas tūrisma entuziastiem Kristers Krafts zina stāstīt par jaunā objekta atrašanās vietu un apmēriem:

''14.novembra bulvāra malā ir cietokšņa kanāls, aiz tā ir apmēram 200x200 metru liela sala. Uz tās ir piecas betona būves, katrai no tām ir sava funkcija pilsētas aizstāvēšanā. Šeit ir bijuši izvietoti 10 lielgabali. Sala aizņem apmēram četrus hektārus.''

Tagad tur ikdienā intereresentus un tūristus sagaidīs arī jaunā gide no Karostas Viktorija Rača, kura atgādina: ''Mēs visi zinām 11.novembri, kad bermontiešu armija tika padzīta no Rīgas, taču piemirstam 14.novembri - kad tieši no Liepājas Brīvības cīņās padzīta bermontiešu armija.''

 

Vienlaikus radusies iecere veidot patriotisma taku, kas liepājniekiem un pilsētas viesiem atklās daudz nezināmā par Latvijas Brīvības cīņām 1919. gadā. Redāns ir sākums, saka Monta Krafte:

''Mēs esam apzinājuši objektus, kuri ietilpst patriotisma maršrutā, kas saistāmi ar 1919.gadu. Mūsu ieceres iet arī tālāk – gribam apskatīt kureliešus, kas ir 1944.gads, un arī Atmodas laiku, kas saistīts ar grupas ''Helsinki-86'' izveidošanu Liepājā. Bet par 1919.gada notikumiem esam sagatavojuši gidus, viņi gatavi vadīt ekskursijas pa Brīvības cīņu vietām. Mēs arī gribam sakopt objektus šajā maršrutā, uzlikt piemiņas plāksnes, panākt, ka ar laiku cilvēki var paši apbraukāt un apskatīt šīs vietas, ja viņiem ir interese.''

Redānu pirmajās dienās jau apmeklējuši tūristi no Latvijas un kaimiņvalstīm. Kā zināms, tieši Karostas glābšanas biedrība apsaimnieko Karostas cietumu, kas kļuvis par pasaules mēroga tūrisma objektu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti