Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Pirmais karogs pirms 30 gadiem

Pirms 30 gadiem Rīgas pilī uzvijās sarkanbaltsarkanais karogs

Pirms 30 gadiem tieši Lāčplēša dienā Rīgas pils Svētā Gara tornī atkal uzvijās sarkanbaltsarkanais karogs. Tobrīd vēl neoficiāls, bet daudzu sirdīs vienīgais un īstais Latvijas simbols.

Pirmo reizi pēc padomju okupācijas to pacēla aktieris Ēvalds Valters un rakstnieks Alberts Bels, un no krastmalas tam uzgavilēja cilvēku tūkstoši. Taču aiz šī karoga patiesībā stāvēja Latvijas Tautas frontes šūniņa -  Rīgas Politehniskā institūta inženieri, kuras vidū ir arī Dainu tēva Krišjāņa Barona mazmazdēls un bijusī Latvijas Nacionālā vēstures muzeja vadītāja.

Divi no leģendārās Karoga grupas satiekas Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, kur tagad izstādīts arī viņu mūža neaizmirstamākā brīža liecinieks. 

Ideju tieši Lāčplēša dienā tornī atkal pacelt neatkarīgās Latvijas karogu nolēma īstenot Mašīnbūves mehānikas katedras darbinieki. 

Tobrīd Rīgas pils bija Pionieru pils. Ieeju tornī sargāja miliči. Bet viss ritēja gludi. Ceļš līdz tam sākās agrāk. Ar neaizmirstamo vēstures muzeja izstādi “Latvija starp diviem pasaules kariem”. Karoga grupa vēlāk pacēla Latvijas karogus daudzviet Latvijā. Rīgas pils tornī līdz prezidenta atnākšanai plīvojis 41 karogs. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti