Pirms 100 gadiem – vīrieši un sievietes aptuveni tikpat līdzīgā proporcijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

“Vīriešiem - kā pārvietošanās ziņā kustīgākam elementam - mehāniskā kustībā ir izšķiroša nozīme,” tā rakstīts 1935. gada tautas skaitīšanas ziņojumā. Par spīti tam, ka teikums mūsdienās skan smieklīgi, jēgu varam saprast – dzimumu līdzsvaru ir ietekmējis tas, ka vīrieši biežāk dodas meklēt labāku dzīvi kur citur, piemēram, aiz valsts robežām. Bet cik tad bija vīriešu un sieviešu pirms 100 gadiem?

Simtgadei tuvākais gads, par kuru ir pieejama statistika, ir 1920. gads. Tajā 54,77% bija sieviešu, 45,23% - vīriešu. Nav nemaz tik liela atšķirība no mūsdienu 54,01% un 45,99%.

 

Par projektu "Statistiskie tautieši"

Cik atklāts un laimīgs ir mūsu vidējais statistiskais tautietis. To Latvijas Radio Ziņu dienests un LSM.lv skaidro projektā "Statistiskie tautieši". Tie ir 100 unikāli cilvēkstāsti par "cilvēku parasto", kas stāsta arī, cik laimīgi viņi jūtas. Arī Tu vari ar viņiem salīdzināties? 

Kādēļ tā? 1920. gadā to var norakstīt uz kara sekām – vīrieši ne tikai devās karot un gāja bojā, bet arī, kā norāda paši tā laika tautas skaitītāji,

bieži vien vēl 1920. gadā atradās ārpus valsts robežām un nebija atgriezušies Latvijā.

 

Bet mūsdienās? Nenoliedzami ir tas, ka puikas piedzimst vairāk par meitenēm. Pagrieziena punkts ir ap 40 gadu vecumu – tad vīriešu skaits rūk daudz straujāk nekā sieviešu skaits.

Ja jautājam, kur paliek vīrieši, tad visbiežāk minēta atbilde ir – dzīvo neveselīgāku dzīvesveidu, iet bojā nelaimes gadījumos, mirst no dažādām saslimšanām.

Varbūt ir vērts ieklausīties dažādu iestāžu atgādinājumos par smēķēšanas kaitīgumu un regulāriem ārsta apmeklējumiem?

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti