Kultūras ziņas

Barona ielas puķu konteineru liktenis

Kultūras ziņas

Žana Kokto grafikas Liepājā

Olainē sākti arheoloģiskie izrakumi

Olainē sākti arheoloģiskie izrakumi Pirmā pasaules kara laika krievu armijas nometnē

Lai turpinātu veidot Pirmā pasaules kara vēstures izziņas brīvdabas maršrutu, Olainē sākti arheoloģiskie izrakumi. Olaines Vēstures un mākslas muzejs izrakumu izpēti veiks vietā, kur Pirmā pasaules kara laikā atradās krievu armijas nometne un kurā periodiski uzturējās arī latviešu strēlnieku vienības.

2017. gadā šai vietā Olainē uzsāka arheoloģiskos izrakumus, jo tika ievērots, ka mežā ir dažādas nocietinājumu būvju paliekas zemes reljefa formā. Izrakumos arheologi ieguva svarīgus materiālus, un, pamatojoties uz šiem pētījumiem, tapa komplekss “Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršruts”, kurā atainoti vēsturiskie notikumi visas tā laika Latvijas vēstures kontekstā.

Veicot izrakumu otro posmu, mērķis ir atsegt būvju pamatus, izvērtēt  konstrukcijas, pielietojumu, kā arī izpētīt tā laika sadzīves apstākļus. Izrakumos vasaras brīvdienas nolēmuši pavadīt arī brīvprātīgie.

"Tas ir plastmasas gabals, iespējams, no kādas caurules vai tamlīdzīga. Bet katrā ziņā puišeļi ir instruēti to, ka jebkurš nepazīstams objekts no sākuma jāatnes un man jāparāda un tikai tad var izmest ārā," stāstīja vēsturnieks Māris Ribickis.

Olaines pilsētas parkā uzietās aizsardzības būves ir vienīgā vieta Latvijā, kur pilsētvidē atrodas šādi nocietinājumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti