Okupācijas muzejā 85. dzimšanas dienā piemin Gunāru Astru

Okupācijas muzejā Rīgā īpašā pasākumā pieminēs latviešu brīvības cīnītāju Gunāru Astru, kuram piektdien, 21.oktobrī, apritētu 85 gadi.

Astra ir viens no pazīstamākajiem padomju disidentiem, kuru okupācijas vara notiesāja divreiz – 1961.gadā par pretpadomju aģitāciju un sakariem ar amerikāņiem, bet 1983.gadā – par pretpadomju literatūras glabāšanu.

„Okupācijas muzejam ir izveidojusies tāda tradīcija, ka katru gadu oktobra beigās mēs atzīmējam Gunāra Astras dzimšanas dienu. Un šogad viņam būtu 85, tā ir apaļa jubileja, tāpēc esam aicinājuši viņa laikabiedrus, vēsturniekus un visus interesentus uz priekšlasījumiem par vienu no viņa ieslodzījuma vietām – nometni „Perma-36”,” stāsta Okupācijas muzeja pārstāve Ilze Krieviņa.

„Mēs tā nolēmām tāpēc, ka muzeja vēsturniece Lelde Neimane oktobrī kopā ar Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes pētniekiem devās uz šo nometni, kur mūsdienās ir izveidots memoriāls muzejs. Otrs mūsu lektors būs vēsturnieks Ritvars Jansons, kurš šajā vietā pabija jau 2003.gadā. Viņi pastāstīs gan par šo nometni, gan jauno memoriālu, gan to, kā šis memoriāls ir mainījies pēdējo gadu laikā, kopš tas nonācis Krievijas valsts īpašumā,” norāda Krieviņa.

PSRS ieslodzījuma vietās Astra pavadīja vairāk nekā 19 gadus. Savu pēdējo vārdu tiesā Astra noslēdza, sakot: „Es ticu, ka šis laiks izgaisīs kā ļauns murgs. Tas dod man spēku šeit stāvēt un elpot. Mūsu tauta ir daudz cietusi un tādēļ iemācījusies un pārcietīs arī šo tumšo laiku.”

Astram veltītais sarīkojums sāksies piektdien, 21.oktobrī, plkst. 16.

Sarīkojumā piedalīsies Okupācijas muzeja vēsturniece Lelde Neimane, Dr. hist. Ritvars Jansons un LU SZF Sociālo un politisko pētījumu institūta pētnieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt